Duchovní z metodistické církev zazpíval 748 písní, aby pomohl obětem pandemie

Metodistický kazatel z anglického Lancashiru zazpíval všechny hymny nacházející se v církevním zpěvníku, aby tímto způsobem získal peníze na pomoc lidem v Indii trpícím na následky pandemie.

Reverend Phil Gough zazpíval během týdne v tří až čtyř hodinových intervalech všech 748 duchovních písní ze zpěvníku.  Anglický kazatel pro portál Premier, řekl, že tento nápad dostal poté,  co byl informován o situaci věřících v Indii, kteří trpí kvůli šířícímu se koronaviru.

SOUVISEJÍCÍIndie se „mění v údolí smrti,“ duchovní prosí o modlitby

Vysvětlil, že při jedné společné akci s partnerskými sbory v Indii, mohl slyšet svědectví o dramatické situaci zejména v severních oblastech země, kde v důsledku malého počtu zdravotnických zařízení velké množství lidí trpí bez péče lékařů.

Po velkém nárůstů případu koronaviru ze začátku roku Indie bojovala hlavně s nedostatkem kyslíku. Země je momentálně na druhém místě v počtu obětí Covidu-19.

„Některé z tamních církví měly vizi mít v kostele kyslíkové bomby a plicní ventilátory, aby lidé mohli přicházet do církve a přijmout lékařskou pomoc, kterou jinde nedostanou,“ řekl pro portál Premier Gough.  

Třiapadesátiletý duchovní chtěl použít svůj hlas k získání peněz a rozhodl se zazpívat hymny, protože mnoho lidí ve Velké Británii za poslední měsíce kvůli různým opatřením nebyli schopni přijít na shromáždění. Přemýšlel také nad čtením Písma, ale došel k závěru, že lidem by mohly chybět písně, které se v kostelech kvůli pandemickým opatřením nemohly zpívat.

Kazatel svůj zpěv vysílal prostřednictvím služby Facebook Live s cílem vysbírat alespoň 600 liber, ale zatím získal 1 500, což je dost na zaplacení dvou plicních ventilátorů pro kostel v severní Indii.

Na závěr uvedl: „ Ve svědectvích jsme slyšeli, že 1 000 místních pastorů v této oblasti na severu Indie zemřelo na covid. Je tedy potřeba podporovat místní církve v Indii v jejich touze sloužit svým komunitám.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář