Duka se za Gotta modlí, v otázce pohřbu respektuje přání rodiny

Praha – Kardinál a pražský arcibiskup Dominika Duka bude ohledně pohřbu zesnulého zpěváka Karla Gotta respektovat přání rodiny. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman. Duka také uvedl, že se za zemřelého Karla Gotta a jeho rodinu modlí.

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne dnes vládě, aby se uskutečnil Gottův státní pohřeb v pražské katedrále sv. Víta. Tu spravuje společně církev a stát, konal se v ní naposledy pohřeb bývalého prezidenta Václava Havla. Zádušní mši tehdy v roce 2011 sloužit právě pražský arcibiskup Dominik Duka a Gott byl tehdy mezi smutečními hosty.

„Myslím, že mistr Gott si od nás zaslouží poděkování za celý svůj život. Poctivě se s námi snažil dělit o svůj talent, který mu pán bůh ve své dobrotě nadělil vskutku mimořádný, což já jako známý nezpěvák oceňuji o to více. Svými písněmi nám dělal radost i v dobách neradostných, byť kvůli tomu mnohdy musel strpět totalitní manipulace. Věřím však, že vědomě nechtěl nikoho zarmoutit a pokud mohl pomoci, tak tak učinil,“ uvedl dnes kardinál na facebooku.

Duka se s Gottem mnohokrát na veřejnosti setkal, před dvěma lety například požehnal jeho velké výstavě Gott My Life, která se konala na lodi kotvící u náplavky v Praze na Výtoni. „Jsem rád, že se (Gott) ve svém životě snažil nikoho nezarmoutit a neurazit,“ uvedl tehdy Duka.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 2. října 2019  Foto: karelgott.com

Tags: ,,,

4 Komentáře

 1. Čest jeho památce. Skutečný umělec a velice moudrý člověk. Jen největší kavárenské bahno na něj hází bahno a má strach, že na jeho pohřeb více lidí než na prokouklou loutku „sametu“.

  Odpověď
  • Gott nebyl socialista, ale jasný „zápaďák“. Kdyby zůstal v Německu nemohl by domů. Tím, že se vrátil, měl pro sebe celé Československo a navíc mohl zpívat i v Německu. Na prvním místě byl jeho byznys a proto nešel s komunisty do střetu. Pan Svěrák taky za komunistů točil filmy a byl členem strany a teď nám káže z tribun o pravdě a lásce.

   Odpověď
 2. No jak se dalo čekat… z hlubin bahenných už se ozval i pan Halík. A místo důstojného pohřbu budeme svědky nenávistných komentářů a dalšího rozdělení společnosti.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář