Dva blízcí spolupracovníci papeže se nakazili koronavirem

Vatikán – Dva kardinálové, kteří jsou blízkými spolupracovníky papeže Františka, se nakazili koronavirem. Informují o tom světové agentury. Jedná se o papežova almužníka, polského kardinála Konrada Krajewského, a italského kardinála Giuseppeho Bertella, který řídí vnitřní záležitosti Vatikánu. S oběma kardinály se papež František často schází. Ke zdravotnímu stavu obou hodnostářů se Vatikán nevyjádřil.

Podle agentury Reuters není jasné, zda se oba kardinálové zúčastnili pondělního setkání papeže s členy kurie. Kromě oficiálních akcí ale papež oba kardinály přijímá i ve své soukromé rezidenci.

Kvůli obtížím s dýcháním byl sedmapadesátiletý kardinál Krajewski hospitalizován. Papežův almužník je známý svou aktivitou ve prospěch lidí bez domova a činy, které upoutaly mediální pozornost. Krajewski například obnovil dodávky elektrického proudu squatu či poslal příspěvek skupině transsexuálních prostitutů, kteří kvůli epidemii přišli o výdělek.

V uplynulých měsících média poukazovala na to, že 84letý papež František příliš nedodržuje pravidla, která mají zabránit šíření koronaviru. Papež si na audiencích podával ruce s věřícími a nenosil roušku ve vnitřních prostorech.

Kvůli epidemii covidu-19 Vatikán výrazně změnil oslavy Vánoc. Papež své kázání Urbi et Orbi (městu a světu) nepronese z balkonu baziliky sv. Petra, ale jeho proslov bude vysílán naživo z vnitřních prostorů Vatikánu. O dvě hodiny dříve začne půlnoční mše tak, aby se účastníci mohli vrátit domů před 22. hodinou, kdy v Itálii začíná zákaz nočního vycházení. Změní se i délka a počet účastníků dalších mší a duchovních setkání.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 23. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář