Dva keňští poslanci se poprali v kostele

Nairobi – Bohoslužba v keňském městě Kiharu se proměnila v chaos, když se při ní začali prát dva členové keňského parlamentu. Video, na kterém je nedělní potyčka zachycena, široce kolovalo po sociálních sítích. Zákonodárci si za něj vysloužili od uživatelů vesměs kritické reakce, informoval zpravodajský server BBC.

Oba muži hovořili ke shromážděným věřícím. V Keni je obvyklé, že politici vedou kampaň i v kostelech, které o nedělích navštěvuje velké množství lidí.

Keňská politika se v těchto dnech zaměřuje na otázku, kdo bude kandidovat v roce 2022 na prezidenta. Ve vládní straně Jubilee ohledně výběru kandidáta panují značné neshody.

Potyčka vznikla, když poslanec Ndindi Nyoro původem z Kiharu, kde se kostel nachází, nechtěl předat mikrofon svému spolustraníkovi, pocházejícímu z Nairobi. Oba jsou přitom členové Jubilee, ale přísluší k různým frakcím.

„Je nepřípustné, aby sem lidé z Nairobi přišli a přebrali můj volební obvod, jako kdyby tuhle oblast znali. Já jsem volený představitel,“ prohlásil podle keňského listu Daily Nation poslanec Nyoro.

Poslance od sebe musel oddělit místní šerif. V tu chvíli se však do strkanice zapojili přívrženci poslance Nyora, kteří chtěli zabránit jeho zatčení. Roztržka podle svědků pokračovala i poté, co se všichni přesunuli z kostela ven.

Katolická církev v centrální Keni v reakci na incident zakázala politikům při bohoslužbách promlouvat v kostelech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 14. září 2019  Foto: YouTube

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář