Dva kněží v Argentině dostali vysoké tresty kvůli obtěžování

Buenos Aires – Argentinský soud poslal do vězení dva kněze za sexuální obtěžování neslyšících dětí v katolické škole. Nicola Corradi byl odsouzen na 42 let a Horacio Corbacho na 45 let. Obtěžování dětí se podle agentury AP událo mezi lety 2004 až 2016 ve škole pro neslyšící a sluchově postižené na severozápadě Argentiny. Oběťmi je deset tehdejších studentů školy.

83letý Corradi pochází z Itálie a 59letý Corbacho je Argentinec. Oba byli zadrženi již v roce 2016. V případu byl rovněž poslán do vězení na 18 let zahradník Armando Gómez. Dva kněží spolu se zahradníkem byli obviněni ze sexuálního obtěžování za zvláště přitěžujících okolností a z hrubého zacházení s nezletilými.

Případ v době svého odhalení šokoval argentinské obyvatele. Navíc se ukázalo, že italský duchovní byl z podobných trestných činů obviňován již během svého působení v italské Veroně, nikdy však nebyl z ničeho formálně obviněn. Jak poznamenala agentura AP, Vatikán podle všeho o Corradim věděl již od roku 2009, když veřejně vystoupilo několik studentů katolického institutu Antonia Provoly a zveřejnilo detaily o obtěžování i jména těch, kteří se ho dopouštěli. Vatikán tehdy nařídil vyšetřování a potrestal čtyři obviněné duchovní, nicméně Corradiho nikoli.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 26. listopadu 2019  Foto: Pixaby – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář