Dva křesťané zbiti v Ugandě po mezináboženském dialogu

Dva křesťané ve východní Ugandě byli hospitalizováni poté, co je islámští extrémisté zbili za jejich vystoupení v mezináboženském dialogu, uvedl jeden z obětí.

Dvaatřicetiletý Musa Kirongosa a sedmadvacetiletý Swidiki Buyinza z blíže neurčené církve v Nawaikoke v okrese Kaliro vystoupili jako první na křesťansko-muslimském dialogu, který muslimové uspořádali 13. listopadu ve městě Bulumba.

SOUVISEJÍCÍV nigerijském státě bylo zabito nejméně deset křesťanů 

Portál Evangelical Focus informuje, že na základě biblických pasáži i koránu tvrdili, že Mohamed byl falešným prorokem, přičemž Kirongosa tvrdil: „Pravdu lze nalézt pouze v Ježíši Kristu jako jediném Spasiteli lidstva.“ Na základě těchto tvrzení se pak zúčastnění vyjádřili, že Mohamed byl falešným prorokem.

Než oba křesťané domluvili, rozzuření muslimové, kteří byli na místě, se začali hádat a donutili je utéct a ukrýt se v nedalekém domě jednoho křesťana, uvedl Buyinza.

Někteří z muslimů se vrhli napřed, aby zablokovali cestu vedoucí z oblasti, a asi o dvě hodiny později, kolem 19. hodiny, kdy byla oblast vyklizená a klidná, se oba křesťané domnívali, že je bezpečné odejít.

„Když jsme kolem půl osmé odjížděli na motorce, jen několik kilometrů po silnici Nawaikoke-Bulumba nás zastavil Buruhan Musobya, známý muslimský extremista, a šest dalších muslimů,“ řekl Buyinza pro Morning Star News.

„Začali křičet: ‚Alláhu akbar [Bůh je velký], toto jsou nepřátelé našeho proroka Mohameda i našeho náboženství. Kafirové [nevěřící]!“

Útočníci jim rozbili motorku na kusy a roztrhali Bible a další křesťanskou literaturu. 

„Poté nás začali surově bít tupými předměty a způsobili při tom Musovi zlomeninu pravé nohy,“ řekl Buyinza pro Morning Star News.

„Dva z útočníků mě pevně drželi a bili holemi, zatímco čtyři další mlátili Musu a šlapali po něm, když ležel uprostřed silnice.“

Podle něj přijel taxík, zablikal světly a útočníci utekli. Taxík zastavil a vystoupili z něj cestující, včetně pastora z města Kaliro, který Kirongosu poznal a oba křesťany odvezl do tamní nemocnice.

Buyinza uvedl, že byl po jedné noci strávené v nemocnici propuštěn, ale Kirongosa se tam léčil pět dní.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. prosince 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář