Dva mormoni byli po věznění deportováni z Ruska

Moskva – Dva mormonští dobrovolníci byli deportováni z Ruska a odletěli zpět do Spojených států, poté co strávili téměř tři týdny ve vězení, potvrdil podle Evangelical Focus mluvčí církve.

Mluvčí řekl, že Kole Brodowski se vrací domů do Kalifornie, protože byl na konci své dobrovolnické služby. David Gaag se „vrátí na krátkou dobu do Spojených států, dostane veškerou potřebnou podporu a pak bude pokračovat ve své službě v nové misi“.

Hawkins uvedl, že „byli po svém zatčení v pořádku a byli schopni udržovat pravidelný kontakt se svými rodinami“. „Církev pečlivě sleduje zákony v Rusku pro dobrovolníky a bude i nadále plně fungovat v souladu s ruským právem,“ dodal. Dobrovolníci byli zatčeni ruskými představiteli dne 1. března kvůli výuce angličtiny bez licence. Od té doby byli dva mladí muži drženi v záchytném středisku v Novorossijsku, kde čekali na vyhoštění.

V únoru se dánský občan Dennis Ole Christensen stal prvním zatčeným svědkem Jehovovým, protože Rusko v roce 2017 zakázalo tuto náboženskou skupinu. Současně mluvčí ruské evangelikální aliance potvrdil, že moskevský soud uzavřel na 60 dní seminář baptistické unie.

Prezident Vladimir Putin v červenci 2016 podepsal zákony, které zakázaly evangelizaci mimo církevní budovy, deportovaly cizince, kteří porušují zákon, a zavázali je k tomu, aby každý, kdo se účastní náboženského setkání, měl vládní povolení. Evropská evangelikální aliance prohlásila, že je „velmi znepokojena novým ruským protiteroristickým zákonem, který velmi omezuje náboženskou svobodu“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Foto:

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář