Dva pochody v Bratislavě: Danko podpořil Hrdý na rodinu, Prostredník mluvil na Duhovém Pride

V Bratislavě se v sobotu konaly dva pochody. Hrdý na rodinu měl za cíl podpořit tradiční rodinu, ten druhý, za účasti ombudsmanky Patakyové, práva LGBTI komunity.

Podporu právům sexuálních menšin podle deníku SME vyjádřilo 35 velvyslanectví, včetně zastoupení Evropské komise na Slovensku. Akce se zúčastnilo odhadem kolem 8 tisíc lidí.

Účastníci pochodu apelovali na politiky, aby nezneužívali při volbách téma LGBTI komunity.

„Největším problémem naší komunity je, že tu stále neexistuje žádná právní ochrana pro páry stejného pohlaví a jejich rodiny,“ uvedl podle SME organizátor Martin Macko.

Na duhovém pochodu měl možnost vystoupit se svou podporou Ondrej Prostredník. Evangelický teolog neúspěšně kandidoval ve volbách do EP.

„Nevím jak vy, ale já jsem tu dnes proto, abych vzdal hold lásce a lidem, kteří znají hodnotu lásky,“ řekl Prostedník, který právě kvůli otevřené podpoře pochodů za práva LGBTI přišel o místo učitele na teologické fakultě v Bratislavě.

Od Katedrály sv. Martina začal pochod Hrdí na rodinu.

Na akci přišel i šéf parlamentu Andrej Danko (SNS). Vyjádřil smutek, že kromě pochodu Duhový Pride velvyslanci nepodpořili i tuto akci.

„Jsem velmi rád, že v žiji ve státě, kde dnes na jedné straně vyjádřili názory lidé podporující komunitu LGBTI, a jednak pochod Hrdí na rodinu,“ uvedl podle deníku SME Danko.

Akci svou přítomností podpořili Anton Hrnko ze SNS, lídr hnutí Jsme rodina Boris Kollár či Milan Uhrík z ĽSNS.

Aliance za rodinu chtěla touto akcí veřejně vyjádřit, že rodina je skutečně výjimečná, protože se v ní rodí a nejlépe vychovávají děti.

„Pokud bychom uznali soužití dvou mužů nebo žen, tak vidíme na příkladu Rakouska, že musíme uznat i osvojení nezletilých dětí těmito páry,“ prohlásil podle portálu Aktuality.sk šéf SNS Andrej Danko.

Předseda parlamentu poznamenal, že odmítá případné schválení jak registrovaných partnerství homosexuálů, tak i manželství, protože mezi těmito instituty nevidí žádný rozdíl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 21. července 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář