Dva podřezaní arménští křesťané identifikováni

Náhorní Karabach – Podle křesťanské humanitární organizace International Christian Concern dva starší arménští křesťané, které sťali ázerbajdžánští vojáci byli identifikováni. Jednalo se o obyvatele vesnic Madatashen a Azoch v Náhorním Karabachu.

První oběť se jmenovala Genadi Petrosyan, bylo mu 69 let a pocházel z Madatshenu. Na konci 80. let, kdy v Ázerbájdžánu probíhaly pogromy proti Arménům, utekl z Ázerbájdžánu do Náhorního Karabachu. Druhá oběť, Jurij Asryan, kterému bylo 82 let pocházel Azochu. Oba muži byli civilisté.

Na ázerbajdžánských sociálních sítích se objevilo stovky videí, na kterých se ázerbajdžánská armáda dopouští válečných zločinů. Tyto zločiny se až příliš podobají taktice použité během genocidy Arménů v roce 1915. Turecko (které během tohoto konfliktu podporuje Ázerbájdžán a bylo hlavním organizátorem genocidy v roce 1915) jasně prohlásilo, že tento konflikt je předehrou turecko-islámské rozpínavosti.

Ázerbájdžán se snaží odvrátit pozornost mezinárodního společenství tvrzením, že se válečných zločinů dopouštěla i arménská strana. Do této chvíle však nebyly zveřejněny žádné přímé matriály, které by tomu nasvědčovaly. Ázerbájdžán musí nejprve převzít odpovědnost za svou agresivní roli v tomto konfliktu a za své válečné zločiny, a nikoli poukazovat na druhé. Je důležité si uvědomit, že Ázerbájdžán je v indexu svobody tisku RSF na 168 ze 180. Arménie naopak hodnotí 61 ze 180.

Autor: pronasledovanikrestane.cz Datum: 17. prosince 2020 Foto: Wikipedie – Náhorní Karabach

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář