Egypt: Stovky muslimů napadly křesťany

Ve středu v Egyptě vypuklo násilí poté, co stovky místních muslimů ve vesnici Barša zaútočily na domy a majetek místních křesťanů.

Podle organizace Christian Solidarity Worldwide (CSW), která monitoruje pronásledování křesťanů, k incidentu došlo poté, co se rozšířily zprávy, že křesťan, který zůstává v anonymitě kvůli zajištění své bezpečnosti, zveřejnil na Facebooku komentář urážející islám. Muž však tvrdí, že jeho účet byl napadnut hackery.

Dav útočníků se také pokusil zaútočit na kostel Abou Sefin, kde právě místní věřící oslavovali počátek koptského půstu. CSW uvedla, že minibus patřící církvi byl zapálen a několik domů bylo poškozeno, ale nikdo nebyl zraněn.

Policie okamžitě dorazila na místo nepokojů a zatkla řadu místních muslimů a křesťanů, kteří byli zapojeni do konfliktu. Obvinění, které vyvolalo násilí, přichází v čase, kdy dochází k značnému nárůstu počtu zatčených osob na základě obvinění z rouhání.

 Generální ředitel CSW Scot Bower k incidentu uvedl: „I když se nám ulevilo, že při tomto incidentu nebyl nikdo zraněn, egyptská vláda musí udělat mnohem více pro boj proti sektářskému násilí a pro ukončení kultury kolektivních trestů v regionu Minja. Tento incident musí být důkladně vyšetřen a odpovědné osoby musí být postaveny před soud.“

CSW vyzvala egyptské úřady, aby aktivně spolupracovaly s organizacemi pro lidská práva na podporu náboženské rozmanitosti prostřednictvím občanské angažovanosti a vzděláváním.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. listopadu 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář