Egyptská vláda legalizovala dalších 70 církevních budov

Káhira – Vládní výbor pro legalizaci nelicencovaných kostelů v Egyptě schválil nových 70 církevních budov, čímž jejich počet od zahájení činnosti komise dosáhl čísla 1638.

K tomuto kroku došlo jen rok poté, co egyptský prezident otevřel největší kostel v Egyptě a na Blízkém východě.

Výbor pro legalizaci nelicencovaných kostelů, který byl vytvořen v lednu 2017, se skládá z ministrů spravedlnosti, místního rozvoje a ze zástupců místních úřadů a křesťanských komunit.

V minulosti bylo často obtížné získat státní souhlas pro církevní budovy, a proto se mohly jednotlivé kongregace, které se v těchto budovách scházely na bohoslužbách, ocitnout v situaci, kdy byly perzekuovány za porušení zákonů.

I když má výbor stále schválit mnoho dalších kostelů, je tento vývoj nadějí pro křesťanskou komunitu v zemi, v níž koptští křesťané čelili po celá desetiletí násilí a pronásledování.

Podle Open Doors USA křesťané v zemi stále čelí každodennímu pronásledování uvnitř islámské většinové populace, jakož i špatnému zacházení ze strany samotné vlády.

Islámská kultura „podporuje diskriminaci a vytváří prostředí, které způsobuje, že se stát zdráhá respektovat a prosazovat základní práva křesťanů,“ vysvětluje Open Doors na své stránce s informacemi o Egyptě.

Egypt je na 16. místě organizace Open Doors z 50 zemí, kde je největší pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 28. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář