Egyptský prezident Sísí se setkal s evangelikálními lídry. Slíbil, že bude ochraňovat egyptské křesťany

 

Delegace evangelikálních lídrů z USA se začátkem listopadu setkala v prezidentském paláci v Káhiře s egyptskou hlavou státu Abdalem Fattahem as-Sísím. Mezi účastníky mítinku byl předseda Rady pro rodinu, baptistický pastor Tony Perkins, který pro The Christian Post uvedl: „Oceňuji příležitost setkat se s prezidentem Sísím, abychom projednali obavy, které máme jako američtí evangelikálové, ohledně vážné situace náboženských menšin v Egyptě, zejména našich bratří a sester v Kristu.“

Významné schůzky se zúčastnila i obhájkyně náboženské svobody a bývalá poradkyně prezidenta Trumpa Johnnie Moore, pastor a spisovatel Michael Youssef, bývalá kongresmanka Michele Bachmannová a spisovatel Joel Rosenberg, který návštěvu zorganizoval. Rosenberg žije v Jeruzalémě a setkal se s egyptským prezidentem během státní návštěvy ve Washingtonu v dubnu tohoto roku.

Mítinku se zúčastnil i lídr protestantské komunity v Egyptě rev. Andrea Zaki, který pro noviny The Christian Post vyjádřil svou radost ze setkání s prezidentem. Dle jeho názoru ze schůzky jednoznačně vyplynulo, že hlava státu chce udržovat dobré vztahy s křesťany.

Reklama

„Můžeme spekulovat proč, ale fakt je ten, že místo plánované jedné hodiny jsme s prezidentem strávili tři,“ uvedl a dodal, že přesto, že křesťané stále čelí v Egyptě pronásledování, Sísí se pokouší celý systém změnit.

To, že prezident Sísí chce vytvořit společnost, kde se křesťané nebudou cítit jako občané druhé kategorie, a bojovat proti radikálnímu islámu, který neohrožuje jen křesťany ale i samotné muslimy, si myslí i Joel Rosenberg. Johnnie Moore označila egyptského prezidenta za „velkého vůdce“ a připomněla jeho snahu obnovit kostely, které byly v roce 2013 vypáleny. „Řekl nám, že se to už nikdy nestane. Pokud on bude stát v čele státu, už se to nikdy nestane,“ dodala.

K setkání delegace amerických evangelikálních lídrů s egyptským prezidentem došlo vůbec poprvé v historii. Američtí křesťané se téhož dne setkali také s 60 představiteli protestanské minority v Egyptě.

 

Zdroj: Christian Today  Foto: screenshot youtube.com

 

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář