Ekumenické nešpory připomenou 399. výročí bitvy na Bílé hoře

Praha – Ekumenické nešpory ke vzpomínce na oběti bitvy na Bílé Hoře se uskuteční v neděli 10. listopadu od 17 hodiny v bělohorském kostele Panny Marie Vítězné, Karlovarská 3/6. Nešpory povedou Tomáš Holub, biskup plzeňský a předseda rady ČBK pro ekumenismus, a Daniel Ženatý, synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví (ERC).

„Ekumenismus patří k nepostradatelné identitě naší církve podle slov sv. Jana Pavla II. Součástí ekumenismu je také léčení ran minulosti a společné ekumenické nešpory na Bíle hoře jistě k jedné z důležitých možností, jak léčit rány naší historie v náboženském rozměru, patří. Proto jsem rád, že se jim můžu aktivně účastnit a tak připravovat to, co bude následovat příští rok při 400. výročí této neblahé bitvy,“ uvedl biskup plzeňský Tomáš Holub.

Ekumenické nešpory pořádá Opatství Venio, Ekumenická rada církví v ČR a Česká biskupská konference jako připomínku 399. výročí bitvy na Bílé hoře. „Bílá Hora je místem symbolického i faktického rozdělení naší společnosti. Je to jenom modlitba, která dokáže toto rozdělení obrátit ve smíření,“ zdůraznil generální sekretář ERC Petr Jan Vinš.

Po nešporách bude od 19 hodin následovat koncert, na kterém zazní skladby H. I. F. Bibera a Mysterien – Sonaten. Hrát bude sr. Marie Magdalena Fuxová OSB na housle a Linda Sítková na varhany.

 

Tisková zpráva  Datum: 7. litopadu 2019  Foto: CC Search 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář