Eldiario.es: Španělské biskupství nabízelo léčbu homosexuality

Madrid – Vedení madridského regionu prověří, zda biskupství ve městě Alcalá de Henares nabízelo „léčbu“ homosexuality. Vláda autonomního madridského regionu dostala dvě stížnosti, které reagovaly na reportáž serveru eldiario.es z počátku týdne. Biskupství, v jehož čele stojí Juan Antonio Reig proslulý kritikou homosexuality či antikoncepce, zprávu o léčbě homosexuality označilo za nepravdivou.

Místopředseda madridské regionální vlády Pedro Rollán tento týden oznámil, že stížnosti na biskupství prověří odborníci, ne politici. Připomněl také, že v madridském regionu platí zákon proti diskriminaci osob s menšinovou sexuální orientací, který podobné terapie „převýchovy“ homosexuálů zakazuje. Za porušení zákona hrozí pokuty až 45.000 eur (asi 1,17 milionu Kč).

O „ilegálních kurzech“ ve středisku pro rodinu Regina Familiae, které patří pod diecézi Alcalá de Henares, informoval v pondělí server eldiario.es. Odvolával se přitom na osobní zkušenost novináře, který takový kurz v březnu navštívil a tvrdil, že nechce být homosexuál.

Biskupství v Alcalá de Henares vede Juan Antonio Reig, který se v minulosti podle španělských médii opakovaně vyjadřoval kriticky na adresu homosexuálů a který rázně vystupuje i proti interrupcím a antikoncepci.

Podle deníku 20 minutos biskup Reig například v roce 2012 uvedl, že mnohé případy osob, které cítí náklonnost ke stejnému pohlaví, „se mohou vyřešit pozitivní, náležitou terapií“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Foto: screenshot YouTube – Juan Antonio Reig

 

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář