Epidemie migranty neodrazuje – naopak

Lampedusa – Epidemie sužující Itálii neodrazuje nelegální migranty. Spíše naopak, jak potvrzuje kněz Carmelo La Magra, vidina nákazy povzbuzuje migranty ještě více k zoufalé přepravě přes moře. Obávají se, že epidemie může v zaostalé Africe způsobit ještě větší zkázu než v Itálii.

Situace je o to nebezpečnější, že vzhledem k ohrožení koronavirem přestaly poskytovat pomoc nevládní organizace. Z téhož důvodu jsou všichni migranti vylodění na Lampeduse ihned přepravováni na italskou pevninu, kde musejí podstoupit karanténu.

Lampedusa se zdánlivě vyprázdnila, stejně jako i další italské regiony. Lidé zůstávají doma a hledají nové způsoby pro pěstování společenských vztahů. Hovoří kněz z Lampedusy, La Magra: “Samozřejmě zachováváme všechny bezpečnostní normy, vydané vládou i naším biskupem, to však neznamená, že jsme daleko od věřících.

„Každý den sloužíme mše – i když za zavřenými dveřmi. Na jejím začátku nicméně zvoní zvony, aby o tom všichni věděli a mohli se ke mně připojit svou modlitbou. Tímto způsobem náš nevelký kostel zahrnuje celý ostrov a každý se může obrátit směrem k oltáři,“ říká po Vatikánský rozhlas kněz.

„Využíváme také místního rozhlasu, který má přístup do všech domácností na Lampeduse. Jeho prostřednictvím předáváme pozvání, modlitby i slova povzbuzení všem, kdo nemohou vycházet z domu. Pomáhají také nové komunikační prostředky, jako farní internetová stránka, Facebook, WhatsApp. Díky nim se duchovně sjednocujeme ve stejnou hodinu a modlíme se. Jakkoli se tedy nemůžeme setkat, je to čas společenství. Lidé jej nyní více potřebují a také o něj více usilují,” uvedl kněz z italské Lampedusy.

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 22. března 2020  Foto: Wikipedie – letěcký záběr ostrova Lampedusa

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář