Episkopální církev čelí úbytku členů, prognózy jsou pesimistické

Episkopální církev by mohla kvůli klesajícímu počtu členů v tomto století přestat existovat. Americká denominace zaznamenala výrazný úbytek účastníků na bohoslužbách.

Americký portál Christian Post informuje, že tradiční protestantská denominace za poslední desetiletí ztratila čtvrtinu účastníků na bohoslužbách. Církev dosáhla svého vrcholu v roce 1966, kdy se k ní hlásilo přibližně 3,6 milionu věřících.

Vedení denominace uvedlo, že v roce 2018 kleslo členství na 1,676 milionu. Pravidelná účast na bohoslužbách byla v roce 2009 přibližně 724 000 a v roku 2019 to bylo už jen 579 000, což je pokles o téměř 25%.

„Celkový obraz je zdrcující,“ řekl podle Church Leaders kněz episkopální církve Dwight Zscheile . „Pokud se trend radikálně nezmění, během příští generace hrozí zánik denominace.“

Dále poznamenal, že při tomto tempu nebude „do roku 2050 v celé denominaci nikdo na bohoslužbě.“ Přestože štědrost členů vzrostla, „skutečnost, že méně lidí bude dávat více peněz, není dlouhodobě udržitelný model,“ dodal.

Podle Christian Post pouze 14% všech členů episkopální církve uvádí, že jsou rodiči dětí mladších 18 let, což je nejnižší číslo ze všech církví v USA.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. prosince 2021 Foto: Wikimedia Commons – episkopální kostel

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář