Eritrea pokračuje v tlaku na křesťany, Zdechovský se ptal na reakci EU k porušování náboženské svobody

Brusel – Eritrejská vláda získala v posledních několika týdnech svými aktivitami proti křesťanům pojmenování „Severní Korea Afriky“. V červnu média informovala, že vláda přinutila zavřít všechna katolická zdravotnická zařízení.

Jako důvod svého kroku uvedla, že již existují národní zdravotnická zařízení a kritizovala katolická zařízení za diskriminační jednání a snahu o konverze pacientů.

Katolická církev popírala jakékoli diskriminační a evangelizační aktivity s tím, že poskytovala své služby všem lidem, zejména chudým, kteří si nemohli dovolit drahá státní zařízení.

Podle International Christian Concern nyní vláda zasáhla také proti křesťanským školám a výrazně omezila činnost náboženských institucí v zemi. ICC k aktuální situaci uvedla, že pravděpodobně během nadcházejících měsíců se zavřou všechny náboženské školy.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v reakci na tlak vlády na křesťany v zemi na půdě EP řekl: „Ačkoliv Eritrea participuje v mezinárodních lidskoprávních organizacích, v zemi stále probíhá porušování základních lidských práv. Vláda v Eritrei se v posledních měsících zaměřila na pronásledovaní křesťanů. Minulý měsíc se úřady dokonce zmocnily více než 20 katolických nemocnic.“

Zdechovský se obrátil na představitele parlamentu s dotazem, jak se EU staví k situaci v zemi a co chce učinit pro ochranu náboženské svobody.

Místopředsedkyně Mogheriniová k otázce českého europoslance poznamenala, že

„EU je konfiskací více než dvaceti katolických zdravotnických středisek velmi znepokojena.“ Eritrejská vláda podle jejích slov jedná o převodu dotčených klinik do správy státu podle platné legislativy.

Místopředsedkyně dále uvedla, že lidská práva jsou „základem obnovené spolupráce EU s Eritrejí“ a že „EU se pravidelně zabývá lidskými právy a svobodou náboženského vyznání a přesvědčení v rámci diskusí s vládou Eritreje.“

International Christian Concern na svých stránkách prosí křesťany, aby se i nadále modlili za nelehkou situaci křesťanů v Eritrei.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 20. září 2019  Foto: CC Search

Tags: ,,

1 Komentář

  1. „Jako důvod svého kroku uvedla, že již existují národní zdravotnická zařízení a kritizovala katolická zařízení za diskriminační jednání a snahu o konverze pacientů.“
    Takovou diskriminaci plně schvaluji. 🙂

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář