Eritrea propustila 70 křesťanů

Eritrea propustila 70 evangelikálních a pravoslavných křesťanů ze tří věznic. Portál Premier k této události uvádí, že všichni věřící byli ve vazbě bez obvinění po dobu dvou až dvanáct let.  

Téměř polovina Eritrejců se hlásí ke křesťanské víře, ale věřící, kteří nepocházejí ze státem schválených denominací, čelí extrémnímu pronásledování. Křesťany lze bez soudu poslat do vězení nebo je vystavit zacházení v nelidských podmínkách.

SouvisejícíLidskoprávní organizace žádají okamžité propuštění vězněných křesťanů v Eritrei

Podle lidskoprávní organizace Christian Solidarity Worldwide bylo 1. února propuštěno z vězení poblíž hlavního města Asmara 21 žen a 43 mužů. O čtyři dny dříve bylo propuštěno šest dalších vězňů hlásících se k víře v Krista.  Ženy byly zatčeny za uctívání Boha na veřejnosti, když kráčely ulicí. Při této činnosti byly zachyceny na kameru a video bylo zveřejněno na sociálních sítích.

Přestože lidskoprávní organizace zprávy uvítaly, spekuluje se, že eritrejský režim se snaží odvrátit pozornost od role své země v probíhající válce v etiopském regionu Tigraj. Eritrejští vojáci byli obviněni z násilí, které lze přirovnat ke zločinům proti lidskosti, válečným zločinům a možná genocidě.

Prezident CSW Mervyn Thomas řekl: „Vyzýváme mezinárodní společenství, aby naléhalo na Eritreu, aby došlo k okamžitému a bezpodmínečnému propuštění všech, kteří byli uvěznění z důvodu jejich náboženského přesvědčení. Rovněž požadujeme, aby byly učiněny okamžité kroky k zastavení rostoucí krize v regionu Tigraj, včetně uvalení zbrojního embarga a sankce na Etiopii a Eritreu, které nesou odpovědnost za porušování lidských práv, jehož se jejich příslušníci vojenských sil údajně dopouštějí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. února 2021 Foto: Google Maps

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář