Etiopský policista, který sdílel křesťanskou víru v práci, byl propuštěn

Etiopský policejní důstojník byl zatčen, propuštěn a nucen se přestěhovat poté, co hovořil o své víře s kolegy.

Případ pětadvacetiletého muže (jménem Adane, příjmení je z bezpečnostních důvodů neuveřejněno) byl hlášen úřadu pro lidská práva ve většinově muslimské východní oblasti Etiopie, uvádí stránka Premier.

Adane byl vyzván, aby se navrátil k islámu, ale byl zatčen, když to odmítl, navzdory citování svého ústavního práva na svobodu náboženského vyznání. Po svém propuštění se muž, který se před dvěma lety stal křesťanem, zjistil, že byl propuštěn z policejních sil v Liyou.

Podle místního zdroje, který hovořil s World Watch Monitorem, byl pak vyzván, aby se přestěhoval, protože ovlivnil příliš mnoho lidí.

Open Doors upozorňuje na náboženskou svobodu v Etiopii – zemi, která je součástí seznamu World Watch List, kde jsou monitorované státy s nejhorším pronásledováním věřícím.

World Watch Monitor, který upozorňuje na případy pronásledování, uvedl: „Křesťané ve většinově muslimské zemi mohou kvůli své víře zažívat nepřátelství od rodiny, v komunitě a také mohou být ohroženi, když propukne etno-politické napětí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Google Map

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář