Etiopští evangelikálové byli zatýkáni a nuceni se odstěhovat do jiné oblasti

Etiopské úřady v severní oblasti Amhara přišli na setkání Etiopského společenství evangelikálních studentů (IFES) v Debarku a podle místních zdrojů zatkly nezveřejněný počet účastníků. Policie nutila studenty, aby podepsali dohodu o tom, že se už nikdy v Debarku znovu nesetkají, a pak je propustili, informuje Evangelical Focus.

Sedm církevních představitelů, kteří se shromáždění zúčastnili, bylo také zadrženo na tři dny a propuštěno po podpisu podobné dohody.

Loni v květnu bylo členům církve v Debarku nařízeno přesunout se 80 km jihozápadně do města Gonder. Místní křesťanská komunita toto jednání odmítla akceptovat, a místo toho podala stížnost.

Debark má populaci přibližně 25 000 lidí a jedná se o nábožensky citlivé území. Dominantní etiopská pravoslavná církev považuje podle informací Evangelical Focus region Debark za svatý, takže tlak na protestanty v této oblasti roste již roky.

Vandalové v roce 2008 zničili kostel a většina protestantů se přestěhovala do Gonderu, mnohem většího města s více než 150 000 lidmi. Etiopská ústava zaručuje svobodu náboženského vyznání, ale etiopská politika je rozdělena výraznými etnickými a náboženskými rozdíly.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 6. prosince 2019  Foto: Wikimedia Commons – Debark v Etiópii

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář