Evangelical Focus informuje o demonstraci na Letné

Praha – Stovky tisíc lidí se minulý víkend v Praze vydaly do ulic, aby požadovaly rezignaci českého premiéra, ale Andrej Babiš jen o několik dní později přežil hlasování o nedůvěře. Masivní protesty byly největší za posledních 30 let, uvádí Evangelical Focus.

Občanské hnutí podle Evangelical Focus obviňuje Babiše z podvodu kvůli nezákonným dotacím z fondů Evropské unie. Více než 400 000 lidí již podepsalo petici s žádostí o jeho odstoupení.

„Připojil jsem se k nedělní demonstraci v Praze se skupinou přátel. Vím o mnoha dalších, kteří tam byli nebo kteří podpořili shromáždění z domova. I přes horké slunečné počasí zůstali lidé téměř tři hodiny. Byli zde lidé všech věkových kategorií a mnoho rodin s dětmi,“ řekl Josef (noviny ho představily jen pod křestním jménem) pro Evangelical Focus.

Podle Josefa, který je členem evangelikální církve, demonstranti vyjádřili nespokojenost „s neúměrným konfliktem zájmů premiéra“ – politika, podnikatele a vlastníka médií současně. „Lidé také nemají rádi jeho aroganci a předstíranou naivitu, protože stále opakuje, že nechápe, co je problémem,“ dodal.

Premiér zašel až tak daleko, že vyšetřování nelegitimností svých podniků popsal jako „útok proti České

Foto: Na Letnou také přišli někteří křesťané připomenout demonstrujícím slova našich křesťanských předků a slova Ježíše Krista.

Křesťané byli také nápomocni při předchozích protikorupčních protestech, řekl pro Evangelical Focus Jiří Unger, předseda České evangelikální aliance a připomněl, že vedoucí představitel demonstrací Mikuláš Minář, je členem Církve bratrské. Benjamin Roll, místopředseda spolku, je student teologie a člen ČCE.

Evangelical Focus na závěr uvádí, že další velký protest je naplánován na 16. listopadu, den před 30. výročím Sametové revoluce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn- Datum: 29. června 2019  Foto: Tomáš Nosál, screenshot YouTube

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Tak .. ta demonstrace a statisíce lidí byla politická .. proti Babišovi, Benešové. Akce těch pár jedinců. kteří tam před začátkem akce poletovali s transparenty naprosto nesouvisející s akcí mi připadla hodně nevhodná .. něco jako kdyby ti demonstranti přišli se svými transparenty do kostela.
    Ten Evangelical Focus tam má několik fotek, ale všechny ukazující skutečný obsah demonstrace
    Ale že SEM někdo přidá tyto fotky jako „i o tom byla Letná“ .. to už je na úrovni klamavé informace.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář