Evangelikální aliance obvinila Bělorusko, že zneužívá situaci uprchlíků na politické cíle

Evropská evangelikální aliance (EEA) obvinila běloruskou vládu, že „využívá lidské bytosti jako pěšáky“ ve své touze vytrestat Evropskou unii (EU) za uvalení sankcí. Zároveň vyzývá evropské země, aby pamatovaly na utrpení uprchlíků, kteří teď čelí nelehké situaci.

V posledních týdnech se tisíce migrantů snažily dostat do EU překročením hranice mezi Polskem a Běloruskem, přičemž běloruský prezident Alexander Lukašenko je obviněn z vytvoření humanitární krize.

SOUVISEJÍCÍProhlášení Ekumenické rady církví k situaci na bělorusko-unijní hranici

V prohlášení EEA podle portálu Premier popisuje, jak běloruská vláda usnadňuje příchod migrantů z Blízkého východu do Běloruska a poté je přepravuje na hranice EU.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Je pochopitelné, že Lotyšsko, Litva a Polsko chtějí zabránit migrantům v překračování této hranice. A nechtějí udělat nic, aby povzbudili více lidí k příchodu. Tisíce mužů, žen a dětí však nyní strašně trpí. Ti, kteří jsou stále v Bělorusku, žijí bez jídla a přístřeší. A ti, kteří přešli do EU, se musí skrývat v lese nebo jsou drženi v hrozných podmínkách, často v uzavřených táborech,“ tvrdí aliance.

EEA vyzývá křesťany, aby se modlili za to, aby tato krize mohla být „rychle vyřešena“ způsobem, který „zachová evropské židovsko-křesťanské hodnoty lidské důstojnosti, spravedlnosti, soucitu a solidarity“, a také naléhá na „solidaritu mezi evropskými národy“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. listopadu 2021 Foto: Wikimedia Commons – Alexander Lukašenko

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář