Evangelikální sbor poskytl své prostory nakaženým koronavirem

Madrid – Španělské úřady na ostrově Fuerteventura požádaly místní evangelikální sbor, aby poskytl své prostory lidem v nouzi.

Místní sbor s názvem Moderní křesťanská mise nacházející se na Kanárských ostrovech spravuje dočasné útočiště hlavně pro lidi ohrožené sociálním vyloučením. Tato jejich pomoc přišla v době, kde také zde vypukla krize způsobená pandemií ve městě La Oliva.

Místní oddělení sociálních služeb požádalo evangelikální komunitu, aby jim pomohla připravit zařízení pro stav nouze. „Začali jsme sestavovat různé prostory pro postele, stoly, židle a přepravovat veškerý materiál potřebný pro řádnou péči o tyto lidi, jako jsou přikrývky, prostěradla a hygienické potřeby,“ vysvětlil pro Evangelical Focus pastor Ángel Manuel Hernández.

Projekt je součástí řady „nových opatření zaměřených na ty, kdo to potřebují“, kvůli stavu nouze vyhlášeném vládou v důsledku epidemie Covid-19. „I nadále se staráme o zranitelné lidi prostřednictvím poskytování nouzové pomoci, jako jsou například potravinové poukázky. Koordinovali jsme všechny nezbytné služby, abychom se postarali o naléhavé potřeby u bezdomovců,“ zdůraznil radní Rafael Benítez z La Oliva.

Budova církve je k dispozici od soboty a zařízení již používá dvacet lidí, kteří také denně dostávají tři jídla a lékařskou kontrolu. „Dáváme jim snídani, oběd a večeři, které přivezeme z našich zařízení v Puerto del Rosario, kde máme kuchyně a personál v souladu s povinnými opatřeními,“ dodal pro Evangelical Focus pastor Hernández.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 31. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář