Evangelikálové „dobyli“ Amazonii a jsou zde největší křesťanskou skupinou

Podle Datafolhy dosáhli evangelikálové 46% populace v sedmi státech regionu severní Brazílie, tradičně katolické oblasti.

Region severní Brazílie má nyní více obyvatel, kteří se ztotožňují s evangelikálním křesťanstvím než s římským katolicismem. Podle průzkumu provedeného společností Datafolha je v této oblasti 46% evangelikálních křesťanů a 45% římských katolíků, informuje Evangelical Focus.

Podle výzkumného ústavu se tohoto trendu obává Vatikán, protože to potvrzuje vývoj z posledních let v největší zemi Jižní Ameriky.

Synod o Amazonii je blíže k povolení ženatých kněží. Místní navštěvují letniční sbory, stěžuje si biskup >>>

Na severu regionu žije asi 25 milionů lidí. V roce 2014, několik měsíců po návštěvě papeže Františka v Rio de Janeiro měli evangelikálové pouze 38% populace v regionu. O pět let později se stali největší náboženskou skupinou.

Tyto náboženské změny v Brazílii a dalších zemích Jižní Ameriky jsou jednou z hlavních otázek debaty během nedávné synody latinskoamerických biskupů v Římě, podotýká Evangelical Focus. Největší evangelikální denominací v této oblasti jsou křesťané z letniční denominace Assemblies of God.

První komunity evangelikálů zde vznikaly v roce 1901, kdy sem přišli švédští a američtí kazatelé, kteří nejprve v roce 1901 založili evangelikální komunitu věřících ve městě Belém, což je hlavní město oblasti zvané Pará.

.

-mn-  Datum: 19. října 2019  Foto: Unsplash – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář