Evangelikálové kolem Donalda Trumpa ohlásili vznik nové politické iniciativy

Jako další snaha účastnit se prezidentského klání o Bílý dům lze chápat inciativu bývalých poradců Donalda Trumpa pro náboženské záležitosti, kteří ohlásili vznik nového projektu zaměřeného na konzervativní voliče.

O nové platformě jako první informoval židovský zpravodajský server The Forward. Na čele iniciativy stojí dlouholetá Trumpova poradkyně Paula Whiteová.

SOUVISEJÍCÍRoman Joch / Trump – politika a charakter

Letniční pastorka megasboru řekla, že nový projekt, který zahrnuje „70 vedoucích pracovníků“, má pokračovat ve „skvělé práci, kterou jsme odvedli“, s odkazem na své působení v Bílém domě.

Podle Christianity Today Whiteová hovořila o vzniku „poradního sboru pro náboženské záležitosti“, který by měl zahrnovat skupinu převážně evangelikálních vůdců, kteří byli součástí poradního týmu při prezidentské kampani v roce 2016 a neformálně fungovali během působení Donalda Trumpa v pozici prezidenta. 

„Rozrostli jsme se v nejrobustnější koalici v novodobé historii,“ řekla podle CT Whiteová o práci poradního orgánu. „Naše jednota přinesla nebývalá vítězství a vliv.“

K Whiteové se přidala také Jennifer Kornová, která dříve působila v Bílém domě v pozici asistentky v Úřadu pro styk s veřejností. Kornová uvedla, že nový národní poradní sbor pro náboženské otázky bude „navenek pokračovat v práci Úřadu pro veřejný styk v Bílém domě, abychom se ujistili, že jsme jeden silný hlas“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Donald Trump při svém vystoupení kritizoval Bidenovo stažení z Afghánistánu, a označil to za „šílený spěch“ a naříkal nad zabavením americké vojenské techniky Talibánem. Vrátil se taky k tvrzení, že volby mu v roce 2020 „ byly ukradeny“. Vyjádřil se také ke ztrátě katolických voličů.

„Jsem trochu překvapen, že jsme si s katolickými voliči nevedli lépe,“ cituje Trumpa Christianity Today. „Myslím, že teď by nám dali hlas. Myslím, že jsme získali asi 50 procent hlasů. A to přesto, že jsme pro katolické voliče udělali hodně. Takže si s nimi budeme muset promluvit. Budeme se muset setkat s katolíky.“

Podle nedávné volební analýzy společností Pew Research Trump v roce 2020 celkově získal podporu 50 procent katolíků, což je pokles o 2 procentní body oproti roku 2016 (Biden získal 49%).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář