Evangelikálové kritizují Bolsonara za účast na protestech proti karanténě

Brazilská evangelikální aliance odsoudila přítomnost prezidenta na demonstraci proti karanténě a za ignorování doporučení od WHO.

Brazílie je nejvíce postižena pandemii virem Covid-19 ze všech zemí v Latinské Americe. Rozdílné pohledy na řešení krize mezi prezidentem Jairem Bolsonarem a členy jeho vlastního kabinetu nebo regionálních guvernérů pomohly rozdělit zemi.

„Brazilci jsou na pochybách a nevědí, zda poslouchat ministra zdravotnictví nebo prezidenta,“ uvedl podle Evangelical Focus nedávno v televizním rozhovoru bývalý ministr zdravotnictví Luiz Henrique Mandetta.

Bolsonaro od začátku kritizuje karanténní opatření spuštěná před měsícem, protože „ničí pracovní místa“. Koronavirus nebude mít v zemi podle něj stejný dopad jako ve Spojených státech. „Myslím, že mnoho lidí již bylo infikováno před týdny nebo měsíci a již mají protilátky, které zabraňují šíření viru,“ zdůraznil prezident.

Mnoho křesťanských organizací, včetně Evangelikální aliance v Brazílii, byly šokovány přítomností Bolsonara na demonstraci konané tuto neděli v Brazílii, kde se protestovalo proti karanténě. Prezident tedy ignoroval doporučení Světové zdravotnické organizace a někteří demonstranti dokonce požadovali uzavření Kongresu a ozbrojený vojenský zásah.

„Všichni jsme přísahali, že obětujeme své životy naší zemi, a uděláme vše pro to, abychom změnili osud Brazílie. Nechceme vyjednávat. Je čas začít jednat,“ řekl před davem demonstrantů.

Evangelikální aliance ve svém prohlášení důrazně odsoudila účast prezidenta Bolsonara na jasně protidemokratické demonstraci. „Přítomnost prezidenta na akci, kde demonstranti nesli vlajky a křičeli hesla na uzavření Kongresu, Federálního nejvyššího soudu a žádali vojenský převrat, jde proti Ústavě,“ dodávají.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 28. dubna 2020  Foto: Jair Messias Bolsonaro

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář