Evangelikálové odsoudili útoky proti muslimům na Srí Lance

Světová evangelikální aliance (WEA) tento týden vyjádřila své „hluboké znepokojení nad nedávnou eskalací napětí na Srí Lance a násilím zacíleným na muslimské komunity“. Biskup Efraim Tendero, generální tajemník WEA, řekl: „Po tragických a nesmyslných bombových útocích na křesťany o Velikonoční neděli jsme zarmouceni, když slyšíme o dalších útocích, tentokrát proti muslimům. Jako následovníci Ježíše Krista, prince míru, jednoznačně odsuzujeme jakékoli násilí proti křesťanům, muslimům nebo jiné skupině lidí jiné či žádné víry,“ cituje biskupova slova Evangelical Focus.

„Vyzýváme křesťany po celém světě, aby se k nám připojili v modlitbě za lidi Srí Lanky, kteří zpracovávají tragické ztráty na životech a pokračující fyzické a emocionální utrpení po útocích, uvedla WEA ve svém prohlášení. „Kéž Kristovo odpuštění a usmíření překoná napětí a přinese národu trvalý mír“.

Národní křesťanská evangelikální aliance na Srí Lance, prohlásila, že je „hluboce zarmoucena probíhajícími útoky na muslimské komunity v Kurunegale, Gampaha a okresech Puttalam. Násilné davové útoky na mešity, muslimské podniky a domy zanechaly naši zemi ve stavu šoku a polarizovaných komunit“.

„V návaznosti na útoky o Velikonoční neděli vedení katolické a evangelikální křesťanské komunity vyzvalo k zdrženlivosti a soucitu, čímž se rozšíří odpuštění i pro pachatele útoků. Nyní vyzývá veřejnost, aby upustila od nenávistného diskurzu, odvrátila se od násilí a pracovala na snižování napětí v naší zemi“.

Evangelikálové na Srí Lance vyzývají, aby „překonali nenávist, strach a podezření a vyvinuli veškeré úsilí k soucitu a lásce, aby porozuměli, smířili a pohnuli se společně jako jeden národ“

Pastor napadeného sboru na Srí Lance nabízí útočníkům odpuštění

Pastor evangelikálního sboru, v němž se odehrál bombový velikonoční útok, nabídl útočníkům odpuštění.

Pastor Roshan Mahesen, ze sboru Sion v Batticaloa, řekl, že kongregace byla kvůli ničivým sebevražedným útokům, které zasáhly i další dva kostely i několik luxusních hotelů a při kterých byly zabily stovky lidí, „zraněna“ a „rozzlobená“. Avšak, jak uvádí Christian Today, řekl, že teď je důležité útočníkům odpustit.

„Jsme zraněni. Jsme také naštvaní, ale stejně jako pastor sboru Sion, celé shromáždění a každá postižená rodina, říkáme sebevražednému útočníkovi a také skupině, která vyslala sebevražedného atentátníka, že my tě milujeme a odpouštíme ti, bez ohledu na to, co jsi nám udělal, milujeme tě, protože věříme v Pána Ježíše Krista,“ řekl ve zprávě zveřejněné na Facebooku.

„Ježíš Kristus na kříži řekl, že jim odpouští, protože nevědí, co činí. My také následujeme kroky Ježíše Krista, protože Pán jim odpustil.“ Pastor Roshan dále poděkoval lidem po celém světě, kteří členům vyjádřili soustrast.

„Chci vám poděkovat z hloubky svého srdce. Každé slovo, které říkáte, přináší pokoj a sílu. Postavíme se a budeme pokračovat v tom, co náš Pán zamýšlel dělat v našem životě a budeme i nadále plnit poslání, které nám dal,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: WEA – Biskup Efraim Tendero

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář