Evangelikálové se v Římě snažili porozumět katolicismu

Řím – Od 17. do 21. června se v Římě konal týdenní seminář, jak z evangelikální perspektivy vnímat katolicismus. Setkání se zúčastnilo třicet sedm účastníků z Evropy, USA, Austrálie a Latinské Ameriky, informuje Evangelical Focus.

Přednáška De Chirica zahrnovala Druhý vatikánský koncil, pokoncilní dobu a evangelikální hermeneutiku církevních otců. Allison se zaměřil na teologické metody v katolické církvi, svátosti eucharistie, křtu a kněžství. Dr. Trent Hyatt hovořil o papežství, jeho původu, vývoji a současném stavu a o starověké tradici. Mark Gilbert, bývalý římský katolík, pomohl účastníkům pochopit, jak evangelikálové mohou lépe rozumět katolíkům a jejich myšlení.

Seminář zahrnoval také příběhy konverzí protestantů k Římu a následovala panelová diskuse na téma proč je pro některé protestanty katolicismus atraktivní.

Příspěvky Dr. Scott Oliphinta a Dr. Matthew Barretta pojednávaly o společném základu mezi katolíky a protestanty, Tomáši Akvinském, Bibli a její významu pro život věřícího.

Na závěr setkání účastníci vyjádřili potřebu pomoci globální evangelikální církvi lépe porozumět římskému katolicismu. Příští ročník se bude konat ve dnech 15. – 19. června 2020 opět v Římě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 7. července 2019  Foto: Pixabay – Vatikán, ilustrační

Tags: ,

4 Komentáře

    • No jako katolický kněz o tom asi něco věděl… škoda že se zapletl s Viklefovými bludy (dnes bychom řekli konspiračními teoriemi).

      Mimochodem tady u nás kritizoval preláty (kteří ovšem asi nebyli tak zkorumpovaní, když většina se nechala hrdinně umučit od husitů, než aby se přidali k jejich loupení, vraždění a drancování), nic proti, zdravá kritika je třeba.

      …ale až do odpustkové krize ho nenapadlo že největším parchantem té doby byl u nás Václav IV. (vrah, násilník, ožrala a dost možná i psychopat, protože mu z té odpovědnosti kterou ho zatížil císařský otec prostě hráblo). To je to moralizování poněkud jednostranné, kritizovat korupci a přitom přehlížet vraždění za bílého dne.

      Odpověď
      • Už zase ten trolling… Namátkou: Viklefovy bludy, hrdinně se nechat umučit, největší parchant, vrah, ožrala, hráblo mu a moralizování.

        „Dnes slovem „trolling“ v internetovém žargonu obecně označujeme chování, které za pomocí nesouvisejících argumentů rozkládá diskusi. Objevuje se zejména na sociálních sítích nebo na webech, které umožňují volnou diskusi.
        Trollové na internetu působí velmi nekoordinovaně a v zásadě platí, že diskutovat s nimi nemá význam, protože jim o domluvu nejde.“
        zdroj: https://radiozurnal.rozhlas.cz/odkud-pochazi-vyraz-trolling-6234870:

        Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář