Evangelikálové se vydávají do Izraele, aby projevili solidaritu

Od začátku války s Hamásem do Izraele přijíždí jen málo návštěvníků. V prosinci však začaly přijíždět skupiny evangelikálních křesťanů na solidární mise, tvrdí skupiny, které podporují vazby mezi Izraelem a evangelikály v zahraničí.

Gerald McDermott, americký anglikánský kněz a profesor teologie v důchodu, navštívil Izrael před svou poslední cestou 22krát. Autor dvou knih o křesťanském sionismu a významu Izraele pro křesťanství byl koncem ledna pozván, aby se připojil k misi, jejímž cílem bylo vyjádřit solidaritu s izraelským lidem po masakru, který 7. října spáchal Hamás. 

SOUVISEJÍCÍPrůzkum ukázal, že evangelikálové jsou největší podporovatelé Izraele 

„Viděl jsem většinu videí ze 7. října,“ řekl Religion News Service McDermott s odkazem na záběry zvěrstev spáchaných Hamásem v několika kibucech a na hudebním festivalu poblíž izraelských hranic s Gazou v onen teplý podzimní den. Útok si vyžádal 1 200 mrtvých v Izraeli a 240 rukojmích v Gaze.

Podle jeho slov však McDermotta nic nepřipravilo na to, že se setkal se scénou v kibucu Nir Oz, kde Hamás vnikl do domu rodiny Bibasových a před únosem je mučil.

„Vidíte všechnu tu krev na stěnách, díry po kulkách, dětské hračky,“ řekl McDermott den poté, co spolu s desítkami dalších pastorů z celého světa navštívil toto místo. „To, co jsme viděli v živých barvách, byla nenávist, kterou k židovskému národu chová sám satan. Satan Židy nenávidí, protože ví, že je Bůh miluje. Satan žije v Hamásu a inspiruje ho,“ tvrdil podle Religion News Service McDermott. 

Součástí mise pořádané Mezinárodním křesťanským velvyslanectvím Jeruzalém byla návštěva Sderotu, pohraničního města v Gaze, které v posledních dvou desetiletích zažilo četné raketové útoky Hamásu. Skupina se vydala také do severního Izraele, odkud byly desetitisíce izraelských obyvatel vysídleny kvůli raketám odpalovaným libanonským Hizballáhem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. února 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář