Evangelikálové ve Švýcarsku tvrdí, že homosexuální manželství je v rozporu s blahem dětí

Bern – Evangelikální křesťané ve Švýcarsku vyjádřili své názory v probíhající sociálně-politické debatě o re-definici manželství. Očekává se, že švýcarský parlament schválí návrh, který by změnil zákon a umožnil homosexuálům manželství.

Od roku 2007 mají podle Evangelical Focus homosexuálové již právo vytvářet občanské svazy, ale osvojení dětí nebo přístup k reprodukční medicíně byly omezeny na manželské páry. Švýcarská evangelikální aliance (SEA-RES) se staví proti homosexuálním manželstvím „především kvůli blahu dětí,“ uvedla to ve svém prohlášení.

Švýcarská evangelikální aliance zastupující více než 600 církví a organizací a 200 000 křesťanů uvedla, že nová definice manželství by „nebyla vhodná“. „Rozhodujícím rozdílem mezi heterosexuálními a homosexuálními partnerstvími je a zůstává v reprodukci. Tato forma vztahu je nejen nezbytná pro dlouhodobou reprodukci lidského rodu, ale i pro důchody příštích generací.“

S ohledem na tyto rozdíly by zachování práv manželství pro heterosexuální svazky „nebylo formou diskriminace“, uvedla SEA-RES. Přijetí a používání metod reprodukční medicíny je třeba vidět z „pohledu dítěte“, zdůraznila organizace.

„Přijetí manželství pro páry stejného pohlaví a dárcovství spermií pro ženy vdané za jinou ženu by znamenalo, že děti vyrostou bez otce nebo matky“. „Není důvod odchýlit se od ideálu vývojové psychologie a pedagogiky, kterým je mít ženského a mužského rodiče,“ zdůrazňuje aliance.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář