Evropská vyslankyně proti antisemitismu byla vyznamenána vídeňskou židovskou komunitou

Katharina von Schnurbein, koordinátorka Evropské komise pro boj proti antisemitismu, získala medaili Friedricha a Marietty Torbergových.

Židovská obec ve Vídni (IKG Wien) ocenila Katharinu von Schnurbein, koordinátorku Evropské komise pro boj proti antisemitismu a podporu židovského života, medailí Friedricha a Marietty Torbergových.

Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo 10. listopadu 2021 za přítomnosti prezidentů několika evropských židovských komunit, které tvoří výkonný výbor, a izraelského ministra pro záležitosti diaspory Nachmana Shaie.

Medaile Friedricha a Marietty Torbergových je nejvyšším vyznamenáním uděleným Židovskou obcí ve Vídni, rakouskou pobočkou Evropského židovského kongresu. Komunita jednomyslně hlasovala pro udělení medaile von Schnurbeinové jako uznání jejího úsilí v boji proti antisemitismu ve všech jeho podobách v celé Evropě.

„Je mi mimořádnou ctí, předat nejvyšší ocenění IKG Wien, medaili Marietty a Friedricha Torbergových, Katharině von Schnurbein. Je skutečnou přítelkyní všech Židů v Evropě a sdílí s námi vizi různorodé společnosti, bez antisemitismu a podněcování,“ řekl prezident Židovské obce Oskar Deutsch.

Celý článek je k dispozici na stránce Israel.cz

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář