Experti budou v Praze debatovat o možnostech prevence radikalismu

Praha – Přední světoví odborníci na vztahy mezi náboženstvími a na náboženský fundamentalismus budou ve čtvrtek v Praze debatovat o tom, jak může dialog mezi kulturami přispět k omezení násilí. Konference v Černínském paláci chce hledat odpovědi na to, jak předcházet náboženské radikalizaci nebo jak mohou politici ve spolupráci s náboženskými představiteli přispívat k větší toleranci. ČTK to dnes sdělila Michaela Mlíčková Jelínková z Ústavu mezinárodních vztahů, který konferenci organizuje.

Organizátoři označují konferenci za příležitost ke sdílení odborných znalostí nejen o mezikulturním dialogu, ale i o ochraně lidských práv a svobody nebo prevenci nenávisti a násilí. „Panely konference proto budou zkoumat, jak lze mezikulturní dialog využít jako politický nástroj a jak může přispět k prevenci extremistického násilí,“ uvedl Ústav mezinárodních vztahů.

Na konferenci vystoupí mimo jiné někdejší poradce bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy Peter Mandaville, který se specializuje na politický islám a jeho podoby v současném arabském světě. Dalším z řečníků bude Edward Kessler z Cambridgeské univerzity, který je předním britským odborníkem na vztahy mezi křesťany, židy a muslimy. Vystoupí také indonéská aktivistka Yenny Wahidová, která se podílela na urovnávání náboženských konfliktů v jihovýchodní Asii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 4. listopadu 2019  Foto: Wikipedie – Černický palác

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář