Facebook na 24 hodin zablokoval účet Franklina Grahama kvůli jeho kritice transgender toalet

Franklin Graham obvinil Facebook z „cenzury svobody projevu“ poté, co byl na platformě zablokován po dobu 24 hodin kvůli příspěvku napsanému v roce 2016.

Graham, který je synem evangelisty Billyho Grahama, uvedl, že v příspěvku, který Facebook odstranil, napadl, že se umožňuje transgender lidem používat toaletu podle pohlaví, se kterým se identifikují.

„Teď to už víme. Facebook má tajný řád. Bylo mi zakázáno zveřejňovat příspěvky na Facebooku po dobu 24 hodin,“ řekl. „Proč? Kvůli příspěvku napsanému v roce 2016 o zákoně v Severní Karolíně. Facebook uvedl, že tento příspěvek byl proti jejich ‚normám pro komunitu kvůli projevu nenávisti‘. Tak se Facebook snaží definovat pravdu.“

„V jednom filmu zazněla věta: ‚Pravda je to, co říkám já!‘ O totéž se snaží i Facebook.“

„Vytvářejí pravidla a mění pravidla. Pravda je pravda. Bůh učinil pravidla a Jeho Slovo je pravda. Facebook ve skutečnosti cenzuruje svobodu projevu. Volná výměna myšlenek je součástí naší DNA.“

Graham, který je také vedoucím humanitární organizace Samaritan’s purse, řekl, že ho Facebook později odblokoval a zaslal omluvu, ve které uvedl, že se „dopustil chyby“.

Graham reagoval přijetím omluvy. „Děkuji společnosti Facebook za omluvu, kterou tímto přijímám. Veškerá pravda je v Pánu Ježíši Kristu, který je „Cesta, Pravda a Život.“ Chtěl bych povzbudit všechny křesťany, stejně jako Facebook, aby se postavili na stranu Božího slova a Jeho pravdy, “ doplnil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Zdroj: Christian Today  Foto:  Wikimedia Commons, Franklin Graham

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář