Fanouškové austrálské skupiny Hillsong se můžou těšit na film – LET HOPE RISE

 

Americký režisér Michael Warren natočil film o světoznámé australské worshipového skupině Hillsong United. Skupina je součástí sboru Hillsong Church v Sydney, Austrálii. Zakladateli jsou Brian and Bobby Houston, kteří se do Austrálie přestěhovali z Nového Zélandu.

Hillsong patří mezi letniční sbory sdružené v Assemblies of God. Díky moderním chválám se bohoslužeb začalo účastnit více mladých lidí a služba přesáhla hranice Austrálie. V současnosti má ve své sítí společenství např. v Kyjevě, Kapském Městě, v Londýně či v New Yorku.

Skupina ve své kariéře vyprodukovala více než 50 zlatých a platinových desek. Jejich písně každou neděli zpívá tisíce společenství po celém světě. Sbor navštěvuje týdně více než 20 000 lidí. Mezi jejich nejznámější písně patří Shout to the Lord a ze zpěváků je to Darlene Zschech, která již není členem kapely a vede spolu s manželem sbor v New South Wales.

Režisér podle oficiální stránky filmu uvedl:

 „Nejsem věřící člověk, ale jsem se hodně naučil díky práci se současnými členy Hillsong United. Jsou to úžasní lidi. Upřímně dávají a upřímně podporují jiných. Nevěřím, v totéž jako oni, ale učím se od nich a beru poučení do života. Věřím, že jsem se stal lepším člověkem za ten rok strávený ve studiu.“

 

Autor: -mn-

Foto: youtube.com

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář