Farářka Kopecká byla znovu zvolena do vysoké funkce ve Světové radě církví

Farářka Církve československé husitské (CČSH) Martina Viktorie Kopecká byla v úterý znovu zvolena členkou Ústředního výboru Světové rady církví. Na sociální síti Facebook o tom informovala Ekumenická rada církví v ČR. 

V německém Karlsruhe v těchto dnech probíhá setkání delegátů z celého světa. Na zasedáních řeší důležité výzvy, kterým čelí církev, jako jsou válka na Ukrajině či klimatické změny nebo úloha žen. 

Působištěm Martiny Viktorie Kopecké je kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, kde slouží jako farářka. Od konce roku 2014 zastupuje Církev československou husitskou ve Světové radě církví (World Council of Churces) a předsedá jednomu z jejích poradních orgánů (ECHOS), informuje na svém blogu.   

Účastníky kongresu pozdravil papež František, který apeloval na jednotu křesťanů. „Jsem rád, že i letos je přítomna delegace, která je znamením silného vztahu mezi katolickou církví a Světovou radou církví, který se postupem času upevnil,“ řekl podle domovské stránky SRC papež.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. září 2022 Foto: ERC ČR – Martina Kopecká

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. „Žena ať se učí mlčeci, ve všeliké poddanosti. Nebo ženě nedopouštím učiti, ani vládnouti nad mužem, ale aby byla v mlčení. Adam zajisté prve jest stvořen, potom Eva. A Adam nebyl sveden, ale žena svedena jsuci, příčinou přestoupení byla.“
    1. Tim. 2,11-14

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář