Farnost Budyně nad Ohří štědrým darem podpořila výstavbu neratovického kostela 

Neratovice – Nadace neratovického komunitního centra, která vznikla na podzim loňského roku a která zastřešuje i výstavbu neratovického kostela, získala štědrý dar. Farnost Budyně nad Ohří věnovala nadaci jeden ze svých pozemků. Část nemovitého majetku, které Nadace spravuje, bude zhodnocena ve prospěch realizace projektu.

Neratovice jsou známé jako „město bez kostela“ a místní farnost dlouhodobě usiluje o jeho výstavbu. Díky snaze a píli místních farníků vznikl projekt multifunkčního centra, jehož součástí bude, kromě kostela zasvěceného Nejsvětější Trojici a fary, také sál, klubovny, hřiště a park. Centrum by se mělo stát místem konání kulturních a společenských akcí. 

Projekt takového rozsahu je finančně nákladný a Nadace neratovického komunitního centra soustavně pracuje na získávání prostředků. Díky štědrosti farnosti Budyně nad Ohří je výstavba komunitního centra o kus blíž realitě.

SOUVISEJÍCÍNová nadace si bere pod křídla výstavbu neratovického kostela

Dar farnost věnuje díky vzájemnému bratrství

Vzájemné bratrství a solidarita jsou základní prvky vztahů mezi farnostmi. Přestože je farností mnoho, církev je jen jedna a cíl je společný, zprostředkování vztahu s Bohem, posilování duchovní a lidské stránky člověka a vzájemná konkrétní pomoc dovnitř i na ven v široké komunitě města a okolních obcí. Farnost Budyně svůj kostel má, ta neratovická si jej musí vybudovat. I díky tomuto daru to bude možné a farnosti Budyně nad Ohří tak patří od neratovických farníků velký dík za jejich velkorysou pomoc. Jeden z nich, Marek Matocha, který je zároveň členem správní rady nadace, budyňským farníkům vzkazuje „Děkujeme, že se Vaším prostřednictvím zase dějí zázraky.“

„Zpráva o darování pozemku, který umožní posunout projekt neratovického kostela, mě velice potěšila. Projektu pomáhám už léta a jsem nadšený, že se díky daru farnosti Budyně dostal do fáze, kdy je skutečně realizovatelný. Farnosti Budyně opravdu ze srdce děkuji za jejich štědrost,“ uvedl europoslanec a dlouholetý podporovatel výstavby neratovického kostela Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Neratovičtí pomáhají i Ukrajině

Do Nadace neratovického komunitního centra převedla samozřejmě některé své nemovitosti i farnost Neratovice, aby stavbu kostela umožnila. Kromě pozemků se jedná také o dvě budovy. Představitelé Nadace se shodli, že v této mimořádné době je možno volit mimořádná řešení, takže bytové prostory dočasně nabídnou k ubytování uprchlíků z Ukrajiny. „Do přípravy objektů se zapojila celá farnost a já mám z této naší sounáležitosti velkou radost,“ komentuje Peter Kováč, neratovický farář a zároveň předseda správní rady Nadace. 

Pro stavbu kostela pak budou kromě zhodnocování nemovitostí zásadní také příspěvky od dárců. Ti mohou nadaci podpořit prostřednictvím formuláře na webu: https://kostelneratovice.cz/.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Tisková zpráva Datum: 22. dubna 2022 Foto: TZ

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář