Farnosti vyrábí adventní věnce, výtěžek pomůže lidem v nouzi i sirotčinci

Olomouc – Na provoz dětského domova Verbist Care v mongolském Ulánbátaru i pomoc lidem v nouzi bude použit výtěžek z prodeje adventních věnců, které vyrábí lidé v několika olomouckých farnostech. Prodej adventních věnců vyvrcholí v neděli 3. prosince ve vybraných olomouckých kostelích. V loňském roce dárci podpořili benefiční akci částkou 128.192 korun a většina výtěžku putovala právě do sirotčince Verbist Care. ČTK to sdělila mluvčí olomoucké charity Eva Štefková.

„Loňský výtěžek 92.311 korun byl součástí daru Charity ČR pro dětský domov v Ulánbátaru a pokryl jak výměnu čerpadla topení, které se porouchalo přímo uprostřed zimy, tak další potřebné výdaje, jako je jídlo, oblečení, zdravotní péče, údržba, služby, vzdělání a rozvojové projekty pro děti,“ uvedla koordinátorka benefiční akce Dagmar Hubená. Výroba věnců je uspořádána v několika farnostech olomouckého děkanátu. „Celkově počítáme s výrobou zhruba 350 adventních věnců,“ podotkla Hubená.

SOUVISEJÍCÍCharita uspořádá sbírku vánočních balíčků pro 430 ukrajinských dětí

Nyní v dětském domově v Ulánbátaru pobývá 46 dětí ve věku od tří do 17 let. Další tři vysokoškoláci bydlí na kolejích. Mezi nejnaléhavější potřeby mongolského sirotčince patří potraviny. „Náklady na základní potřeby, jako je jídlo, se zde často a bez varování zvyšují. Proto je jídlo tou nejdůležitější položkou, která vyžaduje naši plnou pozornost, “ upozornil ředitel dětského domova Mputu Ngandu Simon.

Charita Olomouc každoročně organizuje ve spolupráci s charitní prodejnou Dobrodruhá i workshop zaměřený na výrobu adventních věnců. Výtěžek z workshopu v prodejně bude zčásti rovněž věnován na podporu sirotčince v Mongolsku a také na zajištění štědrovečerní večeře pro lidi bez domova.

Adventní věnce si budou moci lidé po mši zakoupit v neděli 3. prosince například v bazilice Navštívení Panny Marie, v katedrále svatého Václava, v kostele svatého Mořice či v kostele Panny Marie Sněžné. K dostání budou také v kostelech farností v Hněvotíně či Těšeticích. Do akce se letos zapojila i Caritas-Vyšší odborná škola sociální Olomouc, adventní věnce tam budou k dostání v kavárně Caritaska.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 26. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář