FEMA ocenila křesťanskou raperku Angie Rose za pomoc hurikánem zničenému Portoriku

New York – Americká křesťanská hiphopová umělkyně Angie Rose se aktivně podílela při pomoci Portoriku, které bylo zdevastované v roce 2017 hurikánem Maria. Vládní organizace FEMA (americká federální agentura pro zvládání krizí) nyní ocenila její nadaci Unstoppable Foundation.

Hurikán Maria zasáhl Portoriko v září roku 2019 a zničil většinu ostrova. Kvůli bouři celý ostrov přišel o elektřinu, bez níž až dodnes žije 80 procent Portorikánců.

Angie Rose, hudebnice s portorikánskými kořeny, se rozhodla pomoci obyvatelům zdevastovaného ostrova a založila nadaci Unstoppable Foundation. „Zrovna mi volali z FEMA, že pořádají ceremonii k poctě organizací, které se podle nich s největším úsilím podíleli na práci na ostrově Portoriko! A vybrali Unstoppable Foundation!“ napsala Rose na Twitteru.

Umělkyně byla vděčná za ocenění a chválila Boha, že jí a její nadaci poskytl prostředky, aby mohla pomáhat. „Byla jsem šokovaná a vděčná! Vím, že spolupracují se spoustou organizací a největším požehnáním pro mě bylo, když jsem jejich zástupce slyšela říkat: Jsem prostě vděčný za to, že věřící přišli a drželi své slovo, je požehnání vědět, že Ježíš se přišel dotknout ostrova,“ řekla Rose pro The Christian Post. „Je požehnáním pocházet, odkud pocházím, a vidět Boha takto jednat. Jsem naprosto přesvědčená, že Jeho Slovo je pravdivé. Jeho moc se opravdu prokázala ve slabosti!“ dodala.

Posláním Unstoppable Foundation je podporovat místní komunity v jejich potřebách a povzbuzovat v cestě za lepší budoucností. Organizace vede komunitní centrum, které distribuuje jídlo a jiné nezbytnosti. Centrum také poskytuje příležitosti pro kariérní růst.

Bezprostředně po katastrofě Angie Rose spolu se svým pastorem zorganizovala charitativní koncert. Prostřednictvím sociálních sítí, prodejem svého oblečení a pouliční evangelizací byla schopná shromáždit 5 000 dolarů a přivézt je na ostrov.

„Už před hurikánem byla v Portoriku chudoba. Lidé čelili různým problémům a nebyla tam dobrá infrastruktura. Věděla jsem, že nebude efektivní tam poslat jen pár dolarů,“ vysvětlila raperka v rozhovoru pro Rapzilla. Rose si uvědomovala, jak moc je potřeba ostrov zásobovat jídlem, nevěděla ale, co dělat, když došly její vlastní finanční zdroje. Prostřednictví Ricky Martin Foundation a FEMA ale bylo její nadaci nabídnuto rozdat 500 krabic s jídlem. Podařilo se jí také sehnat potřebné vozy, a tak mohla Portoričany zásobovat vodou, plínkami a dvěma tisíci solárních světel. „Bůh prostě opravdu rozmnožil, co už jsme měli, což vlastně slíbil, že? Viděla jsem, jak Bůh bere to málo, se kterým jsme disponovali, a dělá z něj mnoho,“ uvedla Rose.

Unstoppable Foundation nyní buduje komunitní centrum s názvem Centro De Amoer. Toto centrum bude hostit misionáře a nabízet kurzy a kariérní příležitosti lidem na ostrově. Raperčino poslední hudební video Son Shine In The Rain bylo natočeno právě v tomto komunitním centru.

 

Kristýna Gillíková  Zdroj: The Christian Post  Foto: screenshot Youtube

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář