Festival Burning Square – iniciativa, která hýbe Moravou

 

 

Na kroměřížském náměstí to v sobotu 16. září zahoří. Koná se zde festival, který v Česku nemá obdoby. Iniciovaný mladými lidmi, inspirovaný Boží láskou. Hořící náměstí.

Burning Square 2017

Ti nejlepší ze slovenské i české hudební scény, workshopy, modlitba, svědectví, povzbuzení ve víře, dětský program, pop-up kavárna, obchůdky a především – Boží atmosféra.

Hlavním cílem Burning Square je přiblížit a ukázat Boží lásku. A to nejen mladým lidem. Vizí festivalu je modlit se za město a každého, kdo na festival přijde, vyprošovat probuzení Kroměříže a celého Česka. Ale nejen to, také propojit církve a budovat vztahy.

Na Boha chtějí organizátoři ukázat během Burning Square vším, ať už vizuální stránkou či obsahem. Hledají pro to nové a kreativní cesty, aby se tak přiblížili mladým, ať už věřícím nebo hledajícím lidem. Burning Square je však určeno pro všechny generace – v programu se počítá jak i s dětmi a dospělými.

Celá sobota bude plná koncertů křesťanských interpretů (ESPÉ – SK, HERO – SK, Way to Go, Noemiracles, ONMY, BRNO Worship), svědectví, kreativních workshopů (řezbářství, Lettering, placky, prorocké obrazy), pop-up kavárny, obchůdků, křesťanského poradenství i s možností sv. zpovědi, programu pro děti.

 

 

Historie festivalu

Bez zkušeností, ale zato s hořícím srdcem se mladí pustili do příprav poprvé v roce 2016. Ne sami, ale se stovkou mladých, kteří se pro Hořící náměstí také nadchli.

Na kroměřížském náměstí s Boží pomocí uskutečnili Burning Square. Bezpočet hlubokých okamžiků, koncerty, chvály, osvěžující limonáda a cookies v kavárně, přednášky a evangelizační videa, vlastní evangelizační magazín. Nemožné se stalo realitou a všichni s vděčností sledovali, jaké požehnání akce přinesla.

Toto bylo Burning Square 2016. Chcete to letošní zažít i vy?

KROMĚŘÍŽ, Velké nám. (STAGE 1), Arcibiskupské gymnázium (STAGE 2), Starý pivovar (Afterparty)

15:00 – 22:00, Afterparty: 22:00 – 00:00

Vstup ZDRAMA

O pořadatelích

Šest kamarádů z Kroměříže s jednou společnou vizí. Dát prostor Bohu, aby on sám mohl jednat – v životě každého. Proto založili roku 2015 projekt Ignite („Zažehnout“). Chtějí skrze něj sloužit především mladým lidem, organizovat evangelizační akce a šířit Boží království i prostřednictvím sociálních sítí – citáty z Bible na Facebooku nebo překlady křesťanských videí. Touží vidět své okolí „zažehnuté“ Bohem a Jeho láskou.

Zaujal vás příběh Burning Square nebo jeho iniciátorů? Budou vděční za vaši účast i modlitební či jinou podporu! Více o nich se můžete dozvědět:

FESTIVAL

WWW: http://igniteprojekt.cz/bs/

FB: https://www.facebook.com/events/1986592048242250/

IGNITE PROJEKT

WWW: http://igniteprojekt.cz/

FB: https://www.facebook.com/igniteprojekt/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/igniteprojekt/

 

Kategorie: Kultura

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář