Křesťan dnes

Festival Dny dobrých zpráv nabídne týden divadelních a hudebních představení

Dny dobrých zpráv

Pražský festival Dny dobrých zpráv

 

V Praze se na přelomu února a března uskuteční 9. ročník festivalu Dny dobrých zpráv. Kulturní akce bude zahájena v pondělí 27.2. a potrvá do soboty 4.3.2017. Program festivalu zahrnuje jedno odpolední a šest večerních představení, informují o tom internetové stránky www.dnydobrychzprav.cz.

Divadelní spolek Kairos II

Během pondělního večera se uskuteční představení herce a performera Víti Marčíka.

V úterý divadelní společnost Kairos II odehraje hru Jana Zindulky – J.O.B., která přenese biblický příběh Joba do dnešní doby. V říjnu 2016 získalo toto přestavení 3. místo v divácké soutěži na festivalu Pražská osmička.

 

Středeční večer je věnovaný vědecké show popularizátora fyziky a profesora Masarykovy univerzity v Brně, Tomáše Tyce. Během představení budou s výkladem předvedeny fyzikální jevy z oblasti akustiky, optiky, mechaniky a dalších oborů.

Ve čtvrtek se uskuteční první hudební vystoupení, koncert liberecké pop-rockové skupiny The Neons. Místem konání je klub Zázemí, Bartolomějská 13, Praha 1 – Staré Město.

Vystoupení formace Nenadarmo

V pátek vystoupí akustické trio Nenadarmo, které v obsazení viola, kytara a zpěv zahraje známé i méně známé skladby v netradičním hudebním aranžmá.

V sobotu odpoledne od 16:00 hod. Divadlo buchty a loutky odehrají předtavení pro děti a rodiče. Hra s názvem Zlatá husa byla napsána na motivy pohádky bratří Grimmů. Večerní vystoupení spolku Frýdlanští dramatici, kteří publikum baví skečemi a scénkami ze života pak festival uzavře.

Místem konání většiny částí programu je divadlo Mana, Moskevská 34, Praha 10 – Vršovice (tramvajová zastávka Vršovické náměstí). Začátek večerních vystoupení je vždy 19:00 hod. Běžné vstupné na představení činí 120 Kč a 100 Kč pro studenty a důchodce.

Akci pořádají Křesťanské společenství Praha (KS Praha), Církev bez hranic Praha (CBH) a Církev československá husitská (CČSH) Vršovice. Další informace jsou uvedeny na internetových stránkách festivalu (www.dnydobrychzprav.cz) a na profilu na sociální síti Facebook.

Autor: Lukáš Pokorný
Foto: Aleš Náhlý, Dny dobrých zpráv

Exit mobile version