Festival Forfest s duchovní tematikou nabídne letos 22 koncertů i výstavy

Kroměříž (ČTK) – Mezinárodní festival současného umění s duchovní tematikou Forfest Czech Republic, který bude na přelomu června a července hostit šest moravských měst, nabídne 22 koncertů. Návštěvníci se mohou těšit i na výstavy, poslechové pořady nebo týdenní kompoziční kurzy pro mladé hudební skladatele s mezinárodní účastí lektorů i studentů. V tiskové zprávě to za pořadatele uvedl hudební skladatel Jan Vrkoč.

Festivalové akce se tradičně uskuteční v Kroměříži a Olomouci, ale také ve Zlíně, Hodoníně, Kojetíně na Přerovsku a Hustopečích na Břeclavsku. Zahajovací koncert je na programu 19. června v katedrále svatého Václava v Olomouci. „Zahraje Irena Chřibková program Varhanní hudba napříč kontinenty,“ uvedl Vrkoč.

Naopak poslední koncert 33. ročníku přehlídky je na programu 7. července v chrámu svatého Vavřince v Hodoníně. Zahrají varhaník Stanislav Šurin a sopranistka Hilda Gulyásová. „Na koncertech vystoupí umělci ze sedmi zemí,“ doplnil Vrkoč. Kromě zástupců České republiky a Slovenska dorazí hudebníci i z Německa, Francie, Severní Makedonie, Polska a Japonska.

V Městské galerii v Hustopečích si podle pořadatelů zájemci budou moci prohlédnout výstavu pro Ukrajinu s názvem Archanděl Michael připravenou ve spolupráci se Sdružením Q Brno a s italskými umělci. Výstava pojmenovaná Naléhavost času se uskuteční v Krajské galerii Zlín.

Festival Forfest, který pořádá Umělecká iniciativa Kroměříž, každoročně navštíví stovky příznivců duchovního umění. Přehlídka je nositelem Ceny České hudební rady z roku 2014. Kompletní program festivalu je k dispozici na webových stránkách www. forfest.cz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 24. května 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář