Festival Forfest s duchovní tematikou nabídne letos 25 koncertů

Kroměříž – Mezinárodní festival současného umění s duchovní tematikou Forfest v Kroměříži nabídne 25 koncertů soudobé vážné hudby, výstavy, konferenci i mistrovské kurzy skladby pro mladé komponisty. Jubilejní třicátý ročník festivalu, který začne 21. června, se zároveň koná také v Olomouci. Potrvá do 30. června, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě jeden z pořadatelů Jan Vrkoč.

Přehlídku navštíví čestní hosté ze 16 zemí, a to jak evropských, tak například z USA nebo Japonska. „Atraktivnost podtrhuje i mimořádné prostředí, v němž se jednotlivé akce festivalu konají. Využívají reprezentativních prostor Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži, zejména nádherného Sněmovního sálu, Sala terreny a zcela jedinečného prostředí nově rekonstruované Rotundy Květné zahrady, kroměřížských chrámů, Dómu svatého Václava v Olomouci a jiných,“ uvedl Vrkoč.

Zahajovací koncert nabídne 21. června v kroměřížském zámku vystoupení sopranistky Martiny Macko, klarinetisty Aleše Janečka, violisty Pavla Březíka a klavíristky Martiny Mergentalové. Zazní při něm skladby od Bohuslava Martinů, Miloslava Ištvana, Antonína Tučapského a Dmitrije Šostakoviče. Závěrečný koncert festivalu obstará 30. června na stejném místě Orchestra d´archi Pardubice. Návštěvníci se při něm budou moci zaposlouchat do tónů děl Josefa Suka, Davida Matthewse nebo Bély Bartóka.

Forfest každoročně navštíví stovky příznivců duchovního umění. Další lidé zdejší skladby poslouchají na vlnách Českého rozhlasu, který některá vystoupení nahrává. Kompletní program festivalu je na internetových stránkách www.forfest.cz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Foto: Festival Forfest

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář