Festival Religion Today rozdal ceny – zvítězil film s biblickým námětem „Ezau“

Nejlepším filmem XXIV. ročníku filmového festivalu Religion Today se stal snímek „Ezau“ izraelského režiséra Pavla Lungina, který moderně ztvárnil biblický příběh Jákoba a Ezaua z knihy Genesis. Slavnostní předání cen se uskutečnilo dnes ráno v Madonna di Campiglio.

Letošní ročník filmového festivalu věnovaného cestám a poutím se zvláštním zaměřením na Afghánistán a na téma „Kočovníci ve víře“, jehož cílem je podporovat kulturu dialogu mezi náboženstvími, udělil cenu za nejlepší dokumentární film smínku „Svatý chléb“ režiséra Rahima Zabihiho, který vypráví o nebezpečné práci kurdských „kulbarů“, dělníků, kteří převážejí zboží přes íránské hranice, aby uživili své rodiny, a denně přitom riskují své životy. Na stupních vítězů v kategorii nejlepší krátký dokumentární film stanul také Írán s filmem Yasera Talebiho „I won’t stay alone“ (Nezůstanu sám) a cenu za nejlepší krátký film získal německý snímek „Diversity“ (Rozmanitost) Martiny Huismannové a Marca Eggerse.

SOUVISEJÍCÍHerec z filmové série The Chosen se setkal s papežem. „Byl to můj sen,“ říká

„Velkou cenu v duchu víry“ získal film „Men of God” (Muži Boží), příběh řeckého pravoslavného biskupa svatého Nektária z Aeginy, jehož autorkou je Jelena Popovičová a který vznikl ve Spojených státech. Letošního ročníku filmového festivalu Religion Today se zúčastnilo několik porot: porota Papežské salesiánské univerzity, porota Hudební konzervatoře Francesca Antonia Bonportiho v Tridentu, porota Diecézního misijního střediska a pastorace migrantů, porota Arco „Con gli Occhi di Donna“, porota CinemAMoRE, porota Fóra pro mír a lidská práva a porota Film for our Future, mezinárodní síť devíti filmových festivalů, v nichž jsou zastoupeni mladí režiséři

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Byl to festival, na kterém byla jasně patrná touha lidí začít znovu,“ vysvětlil Alberto Beltrami, předseda sdružení Bianconero, které festival každoročně pořádá. „Představilo se mnoho uměleckých forem, četní a talentovaní umělci a velmi dobrý tým mladých pracovníků, dobrovolníků a stážistů Religion Today. Nyní se těšíme na XXV. ročník s ještě větší touhou po setkání a dialogu“.

Co se týče dalších cen, cenu „Signis“, kterou uděluje Světové katolické sdružení pro komunikaci, získal švýcarský snímek „Neighbours” (Sousedé), příběh kurdského dítěte žijícího mezi Sýrií a Tureckem, jehož autorem je Mano Khali, Cenu „V duchu Dolomit“ získal italský dokumentární film Sandra Bozzola „Siamo qui da Vent’anni“ (Jsme tu již dvacet let) o kulturním a náboženském pluralismu, který v posledních dvou desetiletích přetvořil italskou alpskou společnost v nebývalé prolínání života původních obyvatel a přistěhovalců, blízkých i vzdálených kultur a vyznání. Íránský krátký film „Congenital“ režisérů Samana Hosseinpuoa a Ako Zandkarimiho byl oceněn porotou složenou z mladých lidí za zvláštní pozornost, kterou věnoval otázce lidských práv, zejména práv žen a problému dětských nevěst.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 1. října 2021 Foto: Film Ezau

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář