Festival UNITED představil více než polovinu letošních vystupujících

Organizátoři festivalu UNITED prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí již představili více než čtyřicet vystupujících z řad interpretů, kapel, řečníků, vedoucích seminářů a workshopů. Britský rapper Faith Child, americká chválová kapela Pinelake Worship nebo slovenská zpěvačka Jana Zubajová jsou nově zveřejnění hudební hosté. Z oblasti vedoucích seminářů a workshopů pak Pavel Raus, Roman Mazur a Anna Machač Kolingerová. Téma letošního ročníku festivalu zní Sám sebou.

„Kdy jsem doopravdy sám sebou? O co se opírá moje identita? Kdo mi to řekne? Občas máme pocit, že žít s Bohem znamená ztratit sám sebe. Omezit se. Přijít o své sny a touhy. Jak mi Bůh může pomoci znovu objevit to, kým jsem?“, tyto otázky a myšlenky vedly organizátory při výběru tématu a budou rezonovat festivalovým programem.

Náplně seminářů se dají rozdělit na dvě skupiny – aktuální a stálice, ty, které se opakují. Do první kategorie můžeme řadit příspěvky o kritickém myšlení (David Novák), umělé inteligenci – AI (Marek Moškoř), sebepoškozování (Hana Polívková) nebo o vztahu církve ke queer lidem (Jakub Vejmělka). Tématem stálic jsou například vztahy (manželé Vejmělkovi, Roman Mazur), emoce (Pavel Raus), pochybnosti a zklamání (David Košťák) nebo hledání Boha v tichu (Michal Apetauer).

Mezi nově uveřejněné hudební interprety patří britský rapper Faith Child, který se na pódium UNITED vrací po 8 letech. Svůj návrat plánuje také rapper Kalwich, který aktuálně žije a tvoří ve Spojených státech. Spolu s ním přijede a sólově vystoupí jeho žena Kate Kalvach, semifinalistka americké talentové soutěže The Voice. Jana Zubajová je slovenská zpěvačka, která působí v kapele Heartbeat a v projektu Godzone Tour. Do Vsetína přijede se svým aktuálním albem Fénix.

Z dalších hudebních vystupujících se mohou návštěvníci těšit na worshipové sestavy Pinelake Worship, Lamačské chvály, Alive a Adorare. Rapové vystoupení odehrají slovenští Isaac Records a Tow Meot. Alternativní a rockovou scénu reprezentují formace Azimuth, Safenat Paneach a Spotlight.

Festival UNITED se uskuteční od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2024 ve Vsetíně. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook. Na internetových stránkách je umístěn archiv nahrávek seminářů z předchozích ročníků, odkazy na podcastové platformy a probíhá zde předprodej vstupenek. 

Tisková zpráva a foto festival UNITED.

Promovideo festivalu UNITED 2024 – Sám sebou

Tags: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář