Festival UNITED přinesl do Vsetína radostnou atmosféru

Ve Vsetíně se od čtvrtka 17. 8. do soboty 19. 8. 2023 uskutečnil 13. ročník křesťanského multižánrového festivalu UNITED. Na akci s podtitulem Tady a teď dorazilo podle odhadů organizátorů na 4000 účastníků, včetně vystupujících, organizátorů a dobrovolníků, kteří se starali o chod festivalu. Počet návštěvníků pátečního vystoupení kapely Hillsong London na Dolním náměstí jednorázově překročil číslovku 5000.

Ředitelka festivalu Daniela Hurtová hodnotí: „Radostná atmosféra pohltila město Vsetín. Opět jsme mohli zažít sílu společných chval a vytvořit prostor pro mluvené slovo, o které byl letos mimořádný zájem. Chci vyzdvihnout precizní práci organizačního týmu, kterou oceňovali nejen naši účastníci, ale i vystupující. Po realizační stránce byl tento ročník velmi náročný. Jsem vděčná Pánu Bohu za to, že festival můžeme pořádat.“

Pro návštěvníky bylo přichystáno několik hudebních scén. Hlavní večerní programy probíhaly na Dolním náměstí. Zde také vystoupila většina hostů ze zahraničí. Na pódiu se poprvé představili britský DJ Galactus Jack, švédská formace LIN D a chválící kapela Pinelake Worship Band ze Spojených států. Podruhé ve Vsetíně vystoupila kapela Hillsong London.

Mezi další hudební hosty patřily Adonai, ALIVE, ESPÉ, Homecoming, Late Mayday, Miriam Kaiser, ON FIRE, Petr Wolgemuth, QAI, Timothy, Worship.ko a další. Hlavní festivalové promluvy zde vedli biskup Tomáš Holub, psycholog Dalimil Staněk, pracovnice s mládeží Janette Oubrechtová, studentská pastorka Jana Polehna a pastor Ondřej Szturc.

Druhá hudební scéna byla v Domě kultury. Zde probíhaly ranní a večerní koncerty a část seminářů. Zázemí zde měla poradenská služba. Odpočinková chillout zóna, modlitební karavan, pódium pro divadelní představení a talkshow byly situovány před Dům kultury. Atrakce pro děti byly postaveny na náměstí Svobody a v nedalekém městském parku probíhaly rozhovory s vystupujícími v Altánu Rádia 7. 

Letošní téma Tady a teď se promítlo i do témat seminářů, kterých bylo přichystáno 18. Například psychoterapeutka Kateřina Vávrová mluvila o tom, jak obavy o budoucnost pohlcují přítomný okamžik, historik Tomáš Petráček přemýšlel nad tím, zda se historie opakuje a jestli to platí i pro církevní dějiny, teoložka Kateřina Lachmanová zase otevírala otázku, jak do života s Bohem patří emoce a kdy se o ně lze opřít. Účastníky navštívil také senátor Pavel Fischer s tématem, jak může křesťanství inspirovat každého, komu leží na srdci dialog ve společnosti.

„Vážím si času a ochoty lidí, kteří i letos přijali pozvání mluvit na festivalu o tématech, která považujeme za aktuální. Velká účast a zájem o semináře potvrdily, že jde o oblíbený a smysluplný formát, který nabízí nejen možnost hlubšího vhledu, ale také bezprostřední diskuse a dialogu,“ dodává vedoucí seminářů Martin Pavlík. 

Fotografie z festivalu jsou uveřejněny na profilu sociální sítě Facebook. Akci pořádal zapsaný spolek UNITED 3P, z. s. Organizátoři zveřejnili datumy konání dvou akcí v příštím roce. 20. 4. 2024 se v Českých Budějovicích uskuteční jednodenní akce UNITED city a ve Vsetíně třídenní festival UNITED ve dnech 22. – 24. 8. 2024. Na internetových stránkách www.festivalunited.cz je umístěn archiv nahrávek a materiálů z předchozích ročníků a odkazy na podcastové platformy.

Tisková zpráva a foto festival UNITED.

Festivalová hymna – UNITED 2023

Tags: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář