Festival UNITED po sedmé zaplnil centrum Vsetína

 

Ve Vsetíně se od čtvrtka 24. 8. do soboty 26. 8. 2017 uskutečnil 7. ročník křesťanského multižánrového festivalu UNITED. Festival, který se podruhé ve své historii konal jako městská open-air akce, navštívilo na 4500 účastníků, z toho 700 z nich tvořili vystupující, dobrovolníci a členové organizačního týmu.

Návštěvníci mohli využít dvě venkovní scény – Hlavní scénu na Dolním náměstí, na které vystupovali hlavní hudební hosté a řečníci a Street scénu před Domem kultury, kde se kombinovaly hudební a taneční vystoupení, talk show, dětská scéna a festivalové městečko. V Domě kultury se nacházela Druhá scéna, přednáškové sály a místnost vyhrazená pro poradenství. Filmová představení se konala v kině Vatra.

 

 

Ředitel festivalu Petr Húšť uvedl: „Mám pocit, že ze všech těch sedmi ročníků UNITED, byl tento nejlepší. Zúročily se všechny zkušenosti a také se posunulo to, co se dříve nedařilo. Já osobně jsem velmi spokojen s účastí a atmosférou a také nádherou a hodnotou myšlenek, které byly na festivalu předány. Jsem velmi vděčný za tým, který UNITED připravoval a vedl.“

Také letos výborně fungoval UNITED dance, škola tanečníků, na kterou přijelo devět vystupujících z USA. Poprvé jsme dělali UNITED challenge, což byla prezentace 22 křesťanských organizací, které měly za úkol ve svých stáncích představit to, co dělají, a jak se do jejich činnosti můžou mladí lidé zapojit během roku.” dodává Petr Húšť.

Mezi zahraniční hudební hosty patřila severoirská skupina Bluetree, rapper Brandon „Knowbody“ Greathouse ze Spojených států, americká formace Divine Attraction, britský písničkář John de Jong, polský pop-gospelový soubor TGD, holandské duo Trip to Dover a britská taneční sestava Twelve24. Z česko-slovenské křesťanské hudební scény posluchačům zahráli interpreti a kapely: Adam Bubik, ESPÉ, Elementworship, Good Work, Miťo Bodnár, Noemiracles, Pavel Helan, SBM, Timothy, Way To Go a další.

Součástí programu bylo více než 20 seminářů a 14 workshopů. Jako jejich vedoucí se představili Pavel Hošek, Eliška Krmelová, Mikuláš Kroupa, Zdeněk Papoušek, Lukáš Sztefek, manželé Szturcovi, Tomáš Süss, Pavel Šupol, Marek Orko Vácha, Vít Vurst a jiní. Přímé přenosy z dopoledních a večerních programů zajišťovala televizní stanice TV NOE.

Autor: Lukáš Pokorný, Foto: FestivalUnited

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář