Film o německém pastoru Dietrichu Bonhoefferovi bude uveden v roce 2024

Společnost Angel Studios, která stojí za filmy Sound of Freedom a sérií The Chosen, oznámila získání práv na snímek Bonhoeffer.

Film, který je nyní ve fázi produkce, vypráví příběh pastora a odbojáře Dietricha Bonhoeffera, jednoho z nejvýznamnějších německých teologů 20. století, který byl podle Angel Studios „odhodlán žít svůj život s nekompromisní politickou a duchovní odvahou, přičemž se rozhodl žít v Berlíně v době Třetí říše“.

SOUVISEJÍCÍEvangelizační film Ježíš byl přeložen už do 2100 jazyků. K víře přivedl 200 milionů lidí 

Portál Evangelical Focus informuje, že snímek napsal a režíroval Todd Komarnicki (mimo jiné autor filmů Sully s Tomem Hanksem).

Hlavní postavu, protestantského pastora Dietricha Bonhoeffera, hraje Jonas Dassler, jeho otce Karla německý herec Moritz Bleibtreu, zatímco August Diehl hraje německého protestantského teologa Martina Niemöllera, který byl vězněn v koncentračním táboře Sachsenhausen.

Snímek má být uveden do kin v listopadu 2024.

„Dietrichovo poselství je v roce 2023 stejně naléhavé jako v roce 1945.“

„Bonhoeffer, který se zasazoval o ukončení nacistického režimu, neohroženě mluvil pravdu, zatímco čelil neústupnému útlaku a zlu. Jeho vliv je dodnes cítit po celém světě,“ uvádí studio.

Podle Jordana Harmona, prezidenta společnosti Angel Studios, „nikdy v historii nebylo potřeba připomínat život Dietricha Bonhoeffera více než dnes“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. listopadu 2023 Foto: Anger Studios – Bonhoeffer

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Je jistě pravda, že „nikdy v historii nebylo potřeba připomínat život Dietricha Bonhoeffera více než dnes“. Ale připomínejme si nejen Bonhofferův život. Připomínejme si jeho dílo – myšlenky, knihy, teologii, osobní hlubokou víru. To všechno formuloval a rozvíjel v podobně rozbouřeném světě jako je ten současný. Poučme se, že zlo je zlo, hřích je hřích a nebojme se to tak nazvat. Před cca 40 lety pro mé tehdejší počátky křesťanské víry byl Bonhoffer jedním z těch, kdo mně formovali.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář