Film Otec Stu je skutečný a dramatický příběh boxera a herce, který se stal knězem

Mark Wahlberg a Mel Gibson si zahrají ve filmu o boxerovi, který se stal hercem a katolickým knězem, známém jako Otec Stu, jehož premiéra je plánována na Velký pátek. 

Katolík Wahlberg prý už léta chtěl vyprávět příběh reverenda Stuarta Longa a ujme se titulní role. Gibson, který se otevřeně hlásí ke katolické víře, bude hrát Longova otce.

SOUVISEJÍCÍAdam Janata: Zfilmovat téma o hrdinech víry bylo jasné rozhodnutí

Religion News Service informuje, že Gibsonova partnerka Rosalind Ross napsala scénář a bude ve filmu debutovat jako režisérka.

Long se narodil v roce 1963 v Seattlu a měl slibnou fotbalovou kariéru na katolické Carroll College, než se stal boxerem. Po vítězství v boxerském šampionátu Montana Golden Gloves v roce 1985 byl nucen navždy opustit ring poté, co si zlomil čelist. Long se přestěhoval do Los Angeles, aby se stal hercem. Živil se komparsem a pracoval jako vyhazovač, než prožil rozčarování z poměrů v Hollywoodu. Následně se na šest let stal manažerem muzea v Pasadeně v Kalifornii.

Při jízdě na motocyklu v roce 1998 se Long při dopravní nehodě těžce zranil. V nemocnici měl to, co v rozhovoru z roku 2010 popsal jako „náboženskou zkušenost“, která ho přivedla k pochopení, že jeho povoláním není oženit se s přítelkyní, ale stát se knězem.

Vstoupil do semináře, ale když podstupoval operaci nádoru, byla mu diagnostikována vzácná a nevyléčitelná nemoc, která pomalu zanechává tělo ochrnuté. Když odešel ze semináře, Long používal berle a když začal sloužit ve své diecézi Helena v Montaně, byl na invalidním vozíku.

SOUVISEJÍCÍFilmová série The Chosen debutovala v přední francouzské televizi

Když Long naslouchal zpovědím věřících – ležel na zádech ve svém pokoji v pečovatelském zařízení – tvořili se v hale fronty lidí. Na poslední velikonoční vigilii svého života uskutečnil svůj sen a pokřtil své rodiče.

Long zemřel v roce 2014 ve věku 50 let v Heleně.

„Cesta otce Stua od výtržníka ke kněžství byla inspirativní pro mnohé, včetně mě,“ řekl podle Religion News Service Wahlberg. „Rosey odvedla neuvěřitelnou práci, když zachytila podstatu toho, kým byl a jak ovlivnil lidi, které potkal. Doufám, že tímto filmem udržíme jeho odkaz naživu a budeme pokračovat v jeho dobrém díle,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. února 2022 Foto: Sony Pictures

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář