Film Palau the Movie vypráví příběh jednoho z největších žijících evangelistů

V říjnu přijde do latinskoamerických kin životopisný film, který popisuje životní cestu evangelisty Luise Palau, který svou službu začínal jako mladý pouliční kazatel.

Příběh otevírá smrt Palauova otce, po které se budoucí evangelista snaží vypomáhat své chudé rodině. Později inspirován Billym Grahamem vstupuje do služby – film dokumentuje, jakým problémům musel čelit, než se z pouličního kazatele stal náboženským vůdcem celé generace.

V nedávném rozhovoru syn Luise Palaua Andrew popsal scénu, ve které jeho otec poslouchá v rádiu Billyho Grahama. Moc a autorita Grahamova hlasu posloužily budoucímu evangelistovi jako potvrzení jeho vlastního povolání. „Graham mu dal tu vizi nebo potvrzení Duchem svatým. Později mu díky Boží milosti Graham dal i nějaké rady a poskytl důležitou pomoc,“ vysvětlil Andrew Palau.

Natáčení filmu začalo krátce poté, co Palau oznámil, že mu bylo diagnostikováno čtvrté stádium rakoviny plic. „K našemu překvapení jsme se těsně před Vánoci dozvěděli, že má náš otec v plicích rakovinu,“ vysvětlil druhý syn Kevin, který působí jako prezident Luis Palau Ministries. „Pak jsme zjistili, že se jedná o čtvrté stádium rakoviny plic. Byl to šok, obzvlášť pro někoho, kdo byl celou dobu tak zdravý jako náš otec,“ uvedl Kevin.

Jeho bratr přiznal, že je rád, že jeho otec vznik filmu schválil ještě před tím, než se dozvěděl o své rakovině, protože jinak by k natáčení vůbec nemuselo dojít. „Máme štěstí, že souhlasil s filmem ještě předtím, než dostal rakovinu, protože si všímám, že jak se blíží k Pánu, nechce, aby o něm lidé mluvili,“ vysvětlil Andrew. „Tento film neoslavuje jeho, je to upřímný pohled na mnoho z nás… Všichni jsme stejní, bojujeme stejné bitvy, ale můžeme také zažívat stejná vítězství, pokud si vezmeme k srdci biblické principy,“ dodal.

Navzdory nepříjemným zprávám o Palauově zdraví příprava filmu pokračuje a třiaosmdesátiletý evangelista věří, že uvidí, co vše bude Bůh dělat po zbytek tohoto roku. „Je zvláštní pozorovat někoho, jak ztvárňuje vaši osobnost a váš příběh. Prosím, modlete se s námi za tento film, aby ctil Pána a jasně sdílel dobrou zprávu,“ vyzval Luis Palau.

Film byl napsán a režírován Kevinem Knoblockem, zahraje si v něm například Gaston Pauls, Alexandra Bard nebo Darren Dowler.

 

Překlad: Kristýna Gillíková Zdroj: Christian Today  Foto: Facebook

Kategorie: Kultura

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář