Finská poslankyně vysvětlovala na policii své názory na manželství a rodinu

Poslankyně finského parlamentu již potřetí musela na policii vysvětlovat své názory na rodinu a manželství.

Päivi Räsänenová, bývalá finská ministryně vnitra, 25. srpna vysvětlovala své komentáře ve finské rozhlasové talk show z loňského roku.

Související Räsänenová : Nyní je čas zkusit probudit ty spící a nevyskočit z potápějící se lodi

Během rozhovoru v programu s názvem Yie Puhe sdílela Räsänenová svůj konzervativní pohled na sexualitu. Christian Today informuje, že politička je obviněna z „etnické agitace“, za kterou hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V příspěvku na Facebooku politička hájila své právo veřejně vyjádřit svého křesťanského přesvědčení a uvedla, že žádný nátlak nezpůsobí, aby mlčela.

„Ze svých názorů neustoupím,“ poznamenala. „Toto policejní vyšetřování má co do činění s tím, zda je legální veřejně vyznávat a učit biblický pohled na vztah člověka k Bohu.“

„Budu bránit své právo vyznat svou víru, aby nikdo jiný nebyl zbaven práva na svobodu náboženského vyznání a projevu,“ dodala.

Paul Coleman, výkonný ředitel ADF International, která zastupuje finskou političku, uvedl, že zákony o nenávistných projevech vytvářejí atmosféru cenzury.

„Ve svobodné společnosti by mělo být každému umožněno sdílet svou víru bez obav z cenzury,“ uvedl. „Tyto případy vytvářejí kulturu strachu a cenzury a stávají se běžnými po celé Evropě.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. září 2020 Foto: Facebook – Räsänenová

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář